Vegvisir creations

Anonyymi-ap

En suosittele kellekkään, tein tilauksen eräästä kalliista kydex tupesta. Maksoin ja sain sähköpostin että lisää pitäisi maksaa, ihmettelin sillä kun tein tilauksen niin sivusto ilmoitti kokoajan että maksamani summa oli kokonaissumma. Kyse oli siis toimituskuluista. Myyjä ei uskonut ja pyysin rahoja takaisin. Mutta mobilepay jolla olin maksanut ei nyt yhtäkkiä toiminut. Sain lopulta rahat takaisin tilisiirron kautta.

Asiakas on aina väärässä oli vissin tuon firman motto.

4

837

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika pienestä rahasta jäi kiinni jos se oli toimituskulut suomen sisällä. Mutta ehkä se oli sillä päällä ettei hän halua mitään myydä.

      P.s. muutkin tekevät kydexiä.

    • Anonyymi

      Minulla ollut Vegvisir kydex tuppi joka tuli kun ostin käytettynä sissipuukon. Ei siinä tupessa ollut mitään erikoista. Mielummin ostan vaikka Latviasta muutamalla kympillä saman asian.

    • Anonyymi

      Temusta seki satavarmasti tilaa kydexinsä, en maksais mitä se pyytää noista.

    • Anonyymi

      Asiakaspalvelija tämä "Puuha Janne" ei ole sitten ollenkaan. Ostin tupen, se tuli yli kuukauden maksusta vaikka oli kuulemma varastossa. Veitsi heilui ja kolisi tupessa ja ylösalaisin olisi tippunut.
      Mä irrotin osan niiteistä, paistoin tupen uudestaan ja laitoin uudet niitit.
      Otin sille videoklipin jossa näytin virheet, mutta ei sitä kiinnostanut.
      Totesinkin sitten että eipä saa musta asiakasta jatkossa jos työnjälki on tuommonen ja vielä "asiakaspalvelukin".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      106
      3021
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      158
      2128
    3. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      63
      2092
    4. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      42
      1782
    5. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      147
      1464
    6. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      1006
    7. Niin siinä kävi. :D

      oisit halunnu seurustella :D jäit ilman :D
      Ikävä
      100
      896
    8. Ketä T mies kaipaa?

      Kaikki T miehet saavat vastata omansa. Aloitan: T kaipaa J naista.
      Ikävä
      50
      764
    9. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      78
      744
    10. Nähdäänköhän me enää

      Lähiaikoina tai koskaan
      Ikävä
      56
      729
    Aihe