En suosittele kellekkään, tein tilauksen eräästä kalliista kydex tupesta. Maksoin ja sain sähköpostin että lisää pitäisi maksaa, ihmettelin sillä kun tein tilauksen niin sivusto ilmoitti kokoajan että maksamani summa oli kokonaissumma. Kyse oli siis toimituskuluista. Myyjä ei uskonut ja pyysin rahoja takaisin. Mutta mobilepay jolla olin maksanut ei nyt yhtäkkiä toiminut. Sain lopulta rahat takaisin tilisiirron kautta.
Asiakas on aina väärässä oli vissin tuon firman motto.
Vegvisir creations
4
871
Vastaukset
- Anonyymi
Aika pienestä rahasta jäi kiinni jos se oli toimituskulut suomen sisällä. Mutta ehkä se oli sillä päällä ettei hän halua mitään myydä.
P.s. muutkin tekevät kydexiä. - Anonyymi
Minulla ollut Vegvisir kydex tuppi joka tuli kun ostin käytettynä sissipuukon. Ei siinä tupessa ollut mitään erikoista. Mielummin ostan vaikka Latviasta muutamalla kympillä saman asian.
- Anonyymi
Temusta seki satavarmasti tilaa kydexinsä, en maksais mitä se pyytää noista.
- Anonyymi
Asiakaspalvelija tämä "Puuha Janne" ei ole sitten ollenkaan. Ostin tupen, se tuli yli kuukauden maksusta vaikka oli kuulemma varastossa. Veitsi heilui ja kolisi tupessa ja ylösalaisin olisi tippunut.
Mä irrotin osan niiteistä, paistoin tupen uudestaan ja laitoin uudet niitit.
Otin sille videoklipin jossa näytin virheet, mutta ei sitä kiinnostanut.
Totesinkin sitten että eipä saa musta asiakasta jatkossa jos työnjälki on tuommonen ja vielä "asiakaspalvelukin".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251238
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89904- 90845
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede21786- 93717
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat282712- 109636
- 32603
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49543Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet117530