Olihan Juhannus

Anonyymi-ap

Tapasin kevättalvella, oikein mukavan, 39 vuotiaan yksinhuoltajanaisen, Hanna nimeltään.. Oli eronnut viime kesänä miehestään. Meillä synkkasi heti erittäin hyvin. Hänen lapsensa, 16 vuotias poika ja 15 vuotias tyttö otti minut hyvin vastaan. He ei meitä paljoakaan häirinnyt ja saimme oleskella ja tehdä mitä tahdoimme.
Torstaina lähdimme Juhannuksen viettoon hänen sisarusrensa kanssa heidän mökilleen. He olivat Hanna 39v, Jaakko38v ja Sanna 36v. Heillä kaikilla oli lapsia. Hannalla siis 16v poika ja 15v tyttö. Jaakolla 15 v. tyttö Ja Sannalla 16v tyttö ja 15v. poika.
Torstaina ei tehty muutam kuin majoituttiin. Aikuisille oli omat huoneet puolisoineen, mutta serkukset laitettiin majoittumaan ulkoaittaan. Perjantaina sitten iltapäivällä alkoikin tapahtua. Menimme Jaakon ja poikien Mikan ja Jessen kanssa tekemään polttopuita ja lämmittämään saunan. Hetki kun saunaa oli lämmitetty, Hanna sanoi minulle: "En ole varmaankaan kertonut, mutta meillä on täällä omat sauna säännöt. Ruokailun jälkeen lapset menevät saunaa ja aikuiset heidän jälkeen. Ja saunassa ei pidetä mitään muuta kuin pefletti.".
Olin ensin, että oho!
Mutta sitten olikin ihmetystä, kun lapset Janna, Riina, Pihla, Jesse ja Mika menivät pihan poikki alasti kohti saunaa, pyyhkeet käsivarsillaan. Olin ihan ihmeissäni, mutta muut vain naureskelivat ja sanoi kaiken olevan kunnossa. Kyllä heillä siellä aikaa kuluiki joten Sanna kävi sanomassa heille että tulkaahan jo pois ja menkäähän takaisin aittaan jatkamaan.
Tule meidän vuoro mennä saunaan ja sinne menimme samalla lailla kaikki alastomina. Meinasi tulla tukallaa, kun kalu alkoi väkisinkin seisomaan. Mutta Hanna sano: "Älä häpeile, äläkä peittele. Se on ihan normaalia tässä porukassa. Jokainen pesee vieraan puolisoni mutta muuta ei sitten teekään.". Niin sain tehtäväkseni pestä Jaakon puolison Tiinan ja hän pesi sitten minut.
Myöhemmin mentiin kuitenki puolisoiden kanssa omikn huoneisiin ja senhän kuuli kaikki mitä niissä tapahtui. Mutta eniten ihmetytti mitä aitassa tapahtui ainakin äänistä päätellen. Ei siellä ainakaan monopolia pelattu. Ja eilen oli sama homma.
Tultiin tänään ajoissa kotiin kun Hannan pitää mennä tunnin päästä töihin.
Mutta täytyy varmaan keskustella hänen kanssaan huomenna kaikesra tapahtuneesta.

15

17352

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuollaiseen porukkaan tutustuisin mieluusti

    • Anonyymi

      Sauna palo poroksi, mutta maattii vaa:)

      • Anonyymi

        Mitäs olet hähähää


    • Anonyymi

      Tuo päivä saanut vähän liikaa mielestäni liian suuren merkityksen, sillä eikös nuo mainitut asiat voi yhtä hyvin tapahtua muunakin päivänä? Tokihan esim häät juhannuksena ovat varsin juhlava tapahtuma.

      • Anonyymi

        Tyypillinen spede niuvanniemestä taas laskee lööperiä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tyypillinen spede niuvanniemestä taas laskee lööperiä

        Ooooh-oooooh-uuuh-yyyh-hyhyyy-hyyy-titityy-tyyy-tyyy....!
        Vielä apua asiaas ilmestyy:)
        Buaaa-haaa-haaa-haaa-aaagggh...!


    • Anonyymi

      Saisiko tähän jatkoa, kuinka keskustelut sujui?

    • Anonyymi

      Missä viipyy jatko???

    • Anonyymi

      Odotellaan jatkoa

      • Anonyymi

        Temustako jatkos tilasit.


    • Anonyymi

      Nam

    • Anonyymi

      Kaipa se on tuokin tapa löytää jollain tapaa sairas suku mu onnea

      • Anonyymi

        Että nuoret serkukset ilman sukupuolierottelua viihtyvät hyvin saunassa, ja että vanhemmat sisarukset pesevät toisensa puolisot, ei viittaa minkäänlaiseen sairauteen, vaan siihen, että osataan ILOITA seksivärisestä ajankulukkeesta. Kynis.mi


    • Anonyymi

      Tulin tälle

    • Anonyymi00019

      Tuonne kun pääsis

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      393
      998
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      885
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      298
      860
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      77
      748
    5. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      726
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      71
      701
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      655
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      646
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      44
      617
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    Aihe