7lk:n terveystarkastus

Anonyymi-ap

Mulla on parin päivän päästä toi terveystarkastus ja haluisin tietää mitä siellä tehdään. Varmaa ainaki perus paino, pituus. Mua ahdistaa kun en tiedä mitä sillä tehdään ja sitte jos joku ihana vastasis nii voisin kattoo mun vaatteet sillee et ois mahdollisimman helppo. Kiitos jos joku ihana vastais tähän nopeesti.

6

914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sen voin kertoo että oon itekki menos seiskalle ja tiiän vaan sen että siellä on ehkä jotain lusikkatestejä (riippuu sukupuolesta) mutta aika samanlainen kuin 6
      Ei kannata jännittää😊

    • Anonyymi

      Ei siellä mitään kummmempia tehdä. Laaja terveystarkastus on sitten kasilla,

    • Anonyymi

      Terveystarkastuksista on olemassa THL:n ohjeet:
      https://thl.fi/aiheet/lapset-nuoret-ja-perheet/sote-palvelut/opiskeluhuolto/kouluterveydenhuolto/terveystarkastukset
      Siellä enimmäkseen keskustellaan. Tehdään perusmittaukset: pituus, paino ja verenpaine. Voidaan ottaa sormenpäästä verinäyte, josta katsotaan hemoglobiini ja verensokeri. Annetaan rokotuksia, jos niitä puuttuu. Murrosiän kehitystä arvioidaan katsomalla niitä paikkoja, mistä kehitys näkyy, mutta missään tapauksessa siellä ei mitata penistä, ei tutkita neitsyyttä eikä tehdä mitään lusikkatutkimusta.

      • Anonyymi

        Tarkastajia monen tasoisia aikanaan neuvola,tarha ja koulutiedot poikkesi ehkä lappuseen merkakku,mutta ei löytäneen tietoja yrittäen muistella ja yksilöllisiä rokotushaittoja no poissa koulusta nukkua vuorokausi.


    • Anonyymi

      Huh, mua pelotti kauheesti se et Jos ne kattooki neitsyyden

      • Anonyymi

        Onko toi olevinaan vitsi? Nimittäin eräänä päivänä ne asiat on sulle kuoleman vakavia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      105
      1034
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      102
      908
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      96
      787
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      85
      693
    5. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      645
    6. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      16
      580
    7. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      34
      506
    8. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      25
      485
    9. Kuinka paljon hänestä tykkäät?

      Vai tykkäätkö ollenkaan? 🤣
      Ikävä
      43
      482
    10. Miten j mies

      Sun juhannus meni?
      Ikävä
      44
      469
    Aihe