Tultais joukolla poimimaan kiitos tiedosta
Koska lakka alkaa kypsyä
10
1077
Vastaukset
- Anonyymi
Pitelee rauhassa pari viikkoa
- Anonyymi
Ei tule lakkoja, kaikki ovat tyytyväisiä töissään!
- Anonyymi
Halla vei hillat
- Anonyymi
Kuulemma lakkaa tulee paljon
- Anonyymi
Kyseltäs joko kypsää niin tullaan heti kun ilmoitetaan
- Anonyymi
Osa jo poiminut. Aurinkoinen viikko kyllä kypsyttää. Kepulainen katkeruudessaan kirjoittaa, että halla vei kaiken. Ei ollut hallaa, eikä ainakaan joka paikassa raesadetta.
Muutaman aurinkoisen päästä kannattaa tulla poimimaan. Myös mustikkaa löytyy.
Luonnon antimet Puolangalla ovat vielä tuulivoimamikromuovittomia aktiivisten kansalaisten ansioista. Jos tarvitset poimintareissulla ostaa jotain, niin käy K-marketissa.
S-marketti jakaa tuulivoimayhtiöiden ja keskustapuolueen luonnontuhoamispropagandajulkaisuja, joten älä käytä S-marketin palveluita luontoarvoja arvostaessasi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osa jo poiminut. Aurinkoinen viikko kyllä kypsyttää. Kepulainen katkeruudessaan kirjoittaa, että halla vei kaiken. Ei ollut hallaa, eikä ainakaan joka paikassa raesadetta.
Muutaman aurinkoisen päästä kannattaa tulla poimimaan. Myös mustikkaa löytyy.
Luonnon antimet Puolangalla ovat vielä tuulivoimamikromuovittomia aktiivisten kansalaisten ansioista. Jos tarvitset poimintareissulla ostaa jotain, niin käy K-marketissa.
S-marketti jakaa tuulivoimayhtiöiden ja keskustapuolueen luonnontuhoamispropagandajulkaisuja, joten älä käytä S-marketin palveluita luontoarvoja arvostaessasi.Keskustapuolueelle, joka muutenkin on ylen kanssa lähes vihoissa, ja sen Puolangan viimeisille keskustalaisille järkytysuutisointi.
Luonnonvarakeskus kertoo, että marjasato on tänä vuonna mahtava mustikan ja puolukan osalta.
Mustikan pääsatokausi on nyt alkanut eteläisessä Suomessa. Lakan eli suomuuraimen poimintakausi on myös täydessä vauhdissa.
https://yle.fi/a/74-20099222
Me keskustapuolueen ulkopuoliset kansalaiset toivotamme kaikki kotimaiset marjanpoimijat tervetulleeksi Puolangalle. Käyttäkää tolokkujen yritysten palveluita. Puhutelkaa paikallisia kulkiessanne. Siinä saatte vähän käsitystä paikallispolitiikasta. Keskustapuolueen ulkopuoliset kansalaiset ovat tietolähde ja yhteistyökumppaneita. Jos kepulaiseen törmää, niin jättää vaan vähempään arvoon ja toivottaa hyvää päivänjatkoa.
S-marketti ja kesäteatteri haluaa, kuten keskustapuolue, mikromuovia luontoon, joten ei ole palvelukäytön vaihtoehtoja.
Aasialaiset kyllä täällä yleensä on poiminu. Heidän suhteen suorastaan vtuttaa, että nuotioivat metsäpalovarotuksen aikaan pihapiirissä ja paskovat tontinkulmille.
Ei ole välttämättä heidän syytään, vaan keskustapuoluelaisen toimeksiantajan vastuuttomuutta. Toki marjayrittäjiä on Puolangan pormestarin tavoin oikeusasteiden käsittelyssä.
- Anonyymi
Lakka kypsyy ja on poimittavissa viikon päästä. Kävin aamulla ja muutaman kypsän löysin ja muuraimia on kyllä tulossa. Annetaan rauhassa kypsyä.
- Anonyymi
Miksi en löydä keskustapuolueen kuntajärjestön sivuilta tietoa Pudasjärven, Hyrynsalmen ja Suomussalmen tuuliteollisuusalueille keskustapuolueen järjestämistä virkistäytymis- ja vitamiinimarjanpoimintamatkoista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi en löydä keskustapuolueen kuntajärjestön sivuilta tietoa Pudasjärven, Hyrynsalmen ja Suomussalmen tuuliteollisuusalueille keskustapuolueen järjestämistä virkistäytymis- ja vitamiinimarjanpoimintamatkoista.
Nyt on hyvät mahdollisuudet keskustapuolueen jäsenkirjattomilla, vielä yhteiskunnan rahanjaon ulkopuolisilla vähempiosaisillakin, tienata. Marjoja on ja tulee koko ajan lisää.
Itse en kyllä myy yhtään marjaa keskustapuoluelaisille tuulivoimakiihko luonnontuhoajille vielä toistaiseksi puhtaista marjoista. Tolokkuja ostajiakin löytyy ja kannattaa markkinoida kyllä ahkeruuden tuloksia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1446355Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto725261Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143695Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213300Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1232511Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712296Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12058Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191426- 811218