Lähihoitajan palkka

Lähihoitja/lastenhoitajan alkupalkka on 1600,- mitä se on esim. 10-vuoden päästä?Että, kannattaako jäädä alalle?
54374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja henk.koht. palkanlisä.ei muuta.

Äänestä

Eiks tosiaan tuu mitääm palveluvuosilisiä esim.Vantaalla?

Äänestä
  • laittaa osoitetta tähän, en onnistunut. Käy KTV:n sivuilla lukemassa henkilökohtaisen palkanlisän alta tietoa. Niitä vanhanmallisia ikälisiä ei ole eikä kokemuslisiäkään enää.

    Äänestä

Ei kukaan sosiaali-/kasvatusalantyötä tee ison tilipussin toivossa, eli jos ainoastaan "rahanperässä juokset", niin kannattaa nopeasti vaihtaa alaa.

Äänestä

siel missä mä oon töis, palkka on 1611 €. Palkka on noussut puolessa vuodessa ja on ilmeisesti noususuhdanteessa. Silti se tuntuu liian vähältä siihen, mitä tekee päivittäin duunia. Tai ehkä on tottunut hyväpalkkaisiin duuneihin ja tämä tuntuu liian vähältä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lastenhoitaja kirjoitti:

Lähihoitja/lastenhoitajan alkupalkka on 1600,- mitä se on esim. 10-vuoden päästä?Että, kannattaako jäädä alalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu