Dna nettiturva

Miten saan poistettua dna nettiturvan olen poistanut sen ohjauspanelista lisää ja poista sieltä kyllä poistui mut kävin katsomassa c:asenasta program files sieltä ei poistu se ilmoittaa että et voi poistaa dna nettiturvaa
24326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Muuten hyvä ohje, mutta ei poistu kaikki tuolla ohjelmalla. Varmaan kannattaisi suunnata osoitteeseen www.dnainternet.fi -> Tiedostot -> dna Nettiturva ja saattaisi löytyä vaikka työkalu nettiturvan poistamiseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


make kirjoitti:

Miten saan poistettua dna nettiturvan olen poistanut sen ohjauspanelista lisää ja poista sieltä kyllä poistui mut kävin katsomassa c:asenasta program files sieltä ei poistu se ilmoittaa että et voi poistaa dna nettiturvaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu