Ei kukaan etsi millään etuudella

mitään kauempaa. Sopii yrittää juu.
8393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ei eti ei.

Äänestä

Loukussa
Eläkeläinen Timo Pettay, 67, valitsi elää kannustinloukussa, kun taas insinööri Jarno, 25, haluaisi omastaan pois. He kertovat, miltä loukku oikeasti tuntuu.

Tukien lasku ei motivoi töihin.

https://yle.fi/a/74-20095954?origin=rss

Äänestä
  • Motivoi, jos tarpeeksi lasketaan.

    Äänestä

Tämä tiedetään viime­aikaisesta vesilaitos­murtojen sarjasta
KESÄKUUSSA on uutisoitu useista vesi­huolto­laitoksiin kohdistuneista murroista ja niiden yrityksistä. Ainakin osa on tapahtunut touko–kesäkuussa.

https://www.hs.fi/suomi/art-2000010529229.html

olisko jo aika lisätä vartiointia, muutama työpaikka lisää, eduskunta herätys!

Äänestä

Ei koskaan.

Äänestä

" Suomalaiset eivät halua muuttaa työn perässä, joten Salon akkutehtaalla töitä paiskivat maahanmuuttajat yli 60:stä maasta"

Äänestä
  • Onneksi edes mamu on ahkera ja muuttanut kauempaakin. Tässä näkyy edelleen miten hyvä Suomen sosiaalituki on, ei tarvitse muuttaa työn perässä.

    Äänestä

SEKÖ ON KAUPUNGEISSA KIELLETTY SYRJINTÄ JA RASISMI.
OLETTEHAN TE SUOMALAISIA, TEIDÄN TÄTYY PALAUTTAA JÄRJESTYS JA TYÖPAIKAT.
AJAA PAKOLAISET JA MAAHANMUUTTAJAT POIS MAASTA.
PUOLUSTAA ITSEÄÄN, OMAETU ENSIN.
NIIN TYHMIÄKÖ TE OLETTE, PAJATATTE VAAN JA ANATTE KAIKEN MUUKALAISILLE.
EI TUU VITTUAKAAN TEIDÄN KANSSA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

mitään kauempaa. Sopii yrittää juu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu