Keittiö tuli ajallaan. Sit puuttui jotain osia, heti tilasin ja tilaus lähti eteenpäin. Kyse ihan pikkuosista, tyyliin kama pussiin ja postiin. Siinä meni 3 viikkoa. Ja lisäksi tavaraa liian vähän, sisälukutaidossa parantamisen varaa.
Tajusin että samanlaista toimintaa Kastellilla...
muuten tyytyväisiä ollaan molempiin mutta joku mättää..
Tajusin että samanlaista toimintaa Kastellilla...
muuten tyytyväisiä ollaan molempiin mutta joku mättää..
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oiskohan olleet loppu? Mitä puuttui? Yleensä hoitavat nopeasti eli ovat parin päivän sisällä. Tai sitten myymälästä ei ole muistettu tilata.
No ei todellakaan hoida nopeasti Meillä kesti 6 viikkoa ja tuttava perheellä vielä kauemmin Että eipäs liioitella vaan tunnustus reippaasti että viipyilee
nyt rakenteilla olevaan päätimme hankkia laatukeittiön, eikä enää Puustellia.
Mistähän niiden maine laadukkaana toimijana yleensä sikiää? Esim: keittiönetin saranat ja helat ovat laadukkaampia kuin Puustellin. Laatikostot ovat samaa metaboksia jne. Hinta vaan on tupla.
No meille tulee nyt uuteen taloon keittiö pienestä firmasta jonka suhteen ei ole mitään moittimista paitsi hirvittäv hinta, mutta toisaalta ovat käyneet kahdesti paikanpäällä suunnittelemassa ja mittaamassa, joten kaikki tavara joka tuli on uniikimittaista ja juuri meille sopivaa.
Laaturavintolan laaturuoka saadaan maistumaan hyvältä antamalla asiakkaan odottaa tuotetta pitkään ja pistämällä kova hinta.
Puustelli on keksinyt saman markkinointikikan.
mielestä. Sit tuli vielä muutakin, eli pikku mittavirhe, jalat liian lyhyet, joudumme omakustennehintaan hankkia rautakaupasta uudet. Emme saa palauttaa jalkoja eikä rahoja takaisin. Eikä kromijalat varmaan oo ihan ilmaisia.
että tulee muutamassa päivässä. No ajattelisi että sitten soittavat jos loppu, mutta tuskin, ihan peruskamasta eli saranoista kyse. Ja niitä liian vähän.
Siis mikä kesti 6 viikkoa??? Saranoiden tuleminen? Kummastuttaa kyllä että miksi olette viitsineet odottaa 6 viikkoa tavaroita? Varsinkin jos niitä tarvitaan asennuksessa? Kaverini sai 60 saranaa seuraavaksi päiväksi Puustellilta kun jostain syystä oli puuttunut.
Itse alan ammattilaisena tiedän, että Puustellilla myyjien palkkaus vahvasti provikkapohjainen. Tärkeää saada uusia tilauksia, ja niistä palkka. Vanhojen tilausten loppuun hoitaminen on ikävää, ja kaupastahan on jo rapsahtanut rahat myyjän tilille. Sellainenhan ihminen usein valitettavasti on, että oma suu on lähimpänä. Puustellin strategiaan kuuluu agressiivinen markkinointi, ja siihen myös talon palkkauspolitiikka kannustaa.
Hyvin hoidettu asakas on paras asiakas myös jatkossa. Jokainen myyjä tietää sen myös Puustellissa. Keittiökauppaakin tehdään paljon kaerien suulla
Otin keittiön Puustellilta. Puustelli mittasi itse, sillä halusin, etteivät mittausvirheet ole minun piikissäni. Asennuksessa tuli moka yhdessä kohtaa, joten Puustelli toi uuden kaapin tilalle. Sen lisäksi en ollut yhden kaapin laatuun tyytyväinen, joten Puustelli vaihtoi kaapin.
Valita suoraan Puustellin tehtaille eikä myyjälle. Tuttavaperheellä oli ollut ongelmia myyjän kanssa, mutta yhteydenotto tehtaalle ratkaisi kaikki asiat tosi nopeasti.