Olkaa onnellisia että tulee kesätauko

Riikka on hyvin hyvin vihainen, eläkeläiset saa huoahtaa hetkeksi kesällä ja sitten terotetaan sakset ja isketään täysillä eläkeläisiin kuin sika limppuun
5214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On vaarallista ajatella omaa kansa ensin. Tutti ,bisnes nainen

Äänestä
  • Pölhö toistaa persujen tekemää valevideota.

    Äänestä

Entäs eläkeläiset?
Hyväähän se lepoaika heillekin tekee, sillä eläkeläisetkin ovat vihaisia.
Perskules.

Äänestä

Hallitus on lomalla, mutta se on pistänyt virkamiehet leikkauslistojen mukaisia
saksimisia suunnittelemaan. Sirkkeli soi heti, kun syysistuntokausi alkaa.

Äänestä
  • Jos lääkärinkäyntimaksuja nostetaan syksyllä se ei mene ohi olankohautuksella. Pienituloisilla pitää olla mahdollisuus lääkärissä käyntiin. Tulee olemaan tungosta yksityisillä vastaanotoilla, jos hinnoissa ei ole enää suurtakaan eroa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Riikka on hyvin hyvin vihainen, eläkeläiset saa huoahtaa hetkeksi kesällä ja sitten terotetaan sakset ja isketään täysillä eläkeläisiin kuin sika limppuun

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu