Kotikatu ja Cateva

Mikä on tämä kuvio, jossa Kotikatu haalii bisnestä saman konsernin kosteusvahinkojen hoitofirmalle?

Vettä vähän lorisee jossain, niin Kotikadun huoltomies tilaa oman konsernin Catevan paikalle kuivaamaan käytävän lattian. Laskua Catevalta 600 € (laskutus neljä tuntia).
3994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se on totanoinniin hälytyskeikka ja kuivauksella on kiinteä hinta. Eli 600 kuulostaa ihan normi hinnalta. Varmasti on halvempia tekijöitä, mutta joku on hinnat hyväksynyt ja niillä mennään.

Äänestä
  • Niinhän tuo Kotikatu toimii. Rahastaa ja sijoitusyhtiö takana.
    Mitenhän kauan meno jatkuu?

    Äänestä

PHM-GROUP omistaa mm. Cateva/Kotikatu ja on iso tekija ei ainoastaan Suomessa. Rahalla ostavat kaiken ketä vaan myy ja palvelu on sen mukaista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikä on tämä kuvio, jossa Kotikatu haalii bisnestä saman konsernin kosteusvahinkojen hoitofirmalle?

Vettä vähän lorisee jossain, niin Kotikadun huoltomies tilaa oman konsernin Catevan paikalle kuivaamaan käytävän lattian. Laskua Catevalta 600 € (laskutus neljä tuntia).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu