mitä alienille pitää tehdä kun sen tapaa

-vetää turpaan ,sitoa kiinni ja ottaa valokuvia
-pitääkö luovutta viranomaisille vai voiko pitää sen itse
-oppiiko sisäsiistiksi, pitääkö leikkauttaa ja siruttaa
-mitä sille pitää syöttää



no nyt se nuolee varpaita
26812
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Kysy vaikka jotain sen kotiplaneetasta tai kodista ja sitten hieman kysy sielusta ja uskonnoista.

Äänestä

Yksi tapa tämäkin käsitellä tuntemattoman pelkoa.

Äänestä

Pyydä siltä kaakao.

Äänestä

Voipi olla että sinä et ole päättävässä asemassa siinä, mitä seuraavaksi tapahtuu.

Tulee mieleen kun meillä oli koulussa yksi öykkäri, joka oli heikompiaan hakattuaan tullut siihen johtopäätökseen että hän on voittamaton.
Kouluun tuli uusi oppilas, puoli päätä öykkäriä pienempi, kivan oloinen kaveri. Mutta öykkäri katsoi asiakseen mennä haastamaan riitaa koulun käytävällä. Pikkukaveri ei säikähtänyt vaan sanoi että okei, ei viititä tässä mitellä niin nähdään kolmelta tossa kaupan nurkalla koulun jälkeen.

Kovis säikähti, mutta kokosi itsensä ja uhosi koko loppupäivän miten aikoo murjoa sen pätkän huonoon kuntoon ja hieroi nyrkkejään ilkeästi hymyillen.
Ottelu oli saanut mainosarvoa hyvin ja paikalle kertyi noin 100 katsojaa.
Kovanaama riisui rotsinsa ja heitti sen "avustajalle", naksautteli niskojaan ja venytteli käsiään, lämmitteli hieman varjonyrkkeillen.

Pikkukaveri tuli paikalle, laski reppunsa maahan ja hymyili katsellessaan avustajansa valmistautumista. Ottelu alkoi ja kovis lähti rynnimään kohti pikkukaveria, joka helposti väisti pari ensimmäistä huitaisua ja sitten antoi palautteen, pampampam. Kovis makasi selällään silmät kiinni nenän ja suun vuotaessa verta, toinen jalka taittuneena alleen kuin sellaisessa elokuvissa, joissa ruumiin kuva on piirretty asfalttiin.

Käännettiin hänet kyljelleen ettei tukehdu ja heräteltiin. Kun melkein kaikki oli poistuneet paikalta ja pikkukaveri myös, niin tämä sankari pongahtaa maasta kuin vieteri ylös ja toteaa "Pääs yllättää". Vaan siihenpä loppui se hänen uransa koviksena. Ei uskaltanut enää sen jälkeen käydä kenenkään päälle. Pikkukaveri oli tunnetun nyrkkeilijän poika, vaan sitähän ei tiedetty ennenkuin tämän episodin jälkeen. Väkivalta lopettaa vithuilun, on tarinan opetus.

Äänestä
  • Ja sitten heräsit unestasi ja toivoit että olisinpa minäkin yhtä vahva että pärjäisin edes luokkani tytöille...

    Äänestä

  • ...ja siitä pienestä pojasta kasvoi Brandon Lee!

    Kuulostaa kyllä vähän epäilyttävästi elokuvan käsikirjoitukselta.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    ...ja siitä pienestä pojasta kasvoi Brandon Lee!

    Kuulostaa kyllä vähän epäilyttävästi elokuvan käsikirjoitukselta.

    Tarina on aivan tosi! Tarinan öykkäri kunnostautui, kävi amiksen johonkin tekniikkahommiin, pääsi hyviin töihin suureen suomalaiseen konserniin ja siirrettiin Shanghaihin saman konsernin tehtaan päällysmieheksi, perusti Kiinassa perheen ja asuu siellä tänä päivänäkin, tosin kesät Suomessa nykyisin vaimonsa kanssa, lapsensa ovat jo aikuisia. Tunnen miehen hyvin, on facekaverinakin edelleen.

    Äänestä

Pyydä sitä sänkyyn kuksimaan.

Äänestä

Kuten koulju usein on ohjeistanut niin pää irti heti niin eiköhän nekin siitä asetu ja rauhotu.

Äänestä

Voi sitä pitää koirankopissa ja viedä ruokaa sinne.

Äänestä
  • Ketjussa näkyy paljon alienrasismia . . .

    Usein rasismin takana piilee pelko. Pieneneekö pelko sen kautta että pelon kohdetta halveerataan?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ketjussa näkyy paljon alienrasismia . . .

    Usein rasismin takana piilee pelko. Pieneneekö pelko sen kautta että pelon kohdetta halveerataan?

    "Usein rasismin takana piilee pelko"
    no tuo nyt ei pidä paikkaansa

    Äänestä

kysyy
mitä tekemistä hänellä on Alin kanssa

Äänestä

Kutsu alien paikalliseen kapakkaan perjantai illaksi niin ei erotu joukosta.

Äänestä

Kannattaa vetää siltä mekko ylös ja katsoa mitä sieltä löytyy.

Äänestä

Pitää laulaa "Kun sanon päivää, hän sanoo..." ja kuunnella alieenin vastaus.

Äänestä

Koukun ohje: pää irti!

Äänestä
  • Aloituksessa lukee tapaa eikä tappaa.
    Michio Kaku kehoitti ottamaan edes jotain mukaansa mikä kuuluu humanoideille.
    Tuskinpa hänkään kuitenkaan humanoidin päätä tarkoitti.
    Kuvatkin olisi jo jotain, jo teidän itsennekin kannalta tärkeitä. Niistä näkisitte kuinka tehokkaasti he teidän muistinne nollaa.

    Äänestä


  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Stalinin pää hakattiin irti patsaasta Venäjällä.
    Nyt se näkee niitä jo maan pinnallakin! Salaryssä kaikesta päätellen kuitenkin ja niitä Viipurin trollistehtaan duunareita. Ei tainnu voimat riittää iha repimällä tempaisuun.

    https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e24aff0c-d883-4362-abb8-5732f8cce49d

    ???...russofobia om vielä pahempi juttu kuin alien fobia

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    ???...russofobia om vielä pahempi juttu kuin alien fobia

    Jodif Stalin oli georgialainen.

    Äänestä

Eikös Helläkoukulla ollut eräs hyvä ohje.

Äänestä

Ei mitään väkivaltaa. Kysy haluaako se soittaa kotiin. Ei tosin ole enää lankapuhelinta, millä soittaa?

Äänestä
  • Uutinen ei liity ufoihin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

-vetää turpaan ,sitoa kiinni ja ottaa valokuvia
-pitääkö luovutta viranomaisille vai voiko pitää sen itse
-oppiiko sisäsiistiksi, pitääkö leikkauttaa ja siruttaa
-mitä sille pitää syöttää



no nyt se nuolee varpaita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu