Eräs maailman suurimmista kauppaketjuista jakaa asiakkaansa vuohiin ja lampaisiin sen mukaan onko asiakkaalla älypuhelinta vai ei. Jos et omista älypuhelinta niin et voi käyttää hyväksesi tarjouksia, joissa lukee "vain äpillä"! Siis tälle ketjulle ei raha ole samanarvoista. Saavat pitää äppinsä!
VAIN ÄPILLÄ - eli jos et omista älypuhelinta niin maksat enemmän!
Anonyymi-ap
5
398
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan sama. Muutenkaan asioi siinä kaupassa.
- Anonyymi
Olen samaa mieltä kanssasi. Kaikilla ei ole älykännyjä ja tämä toiminta on hävytöntä, kun ihmiset eivät ole samanarvoisia.
- Anonyymi
lidlissäkö?
- Anonyymi
Kaikissa kaupparyhmittymissä on sama juttu - ei ainoastaan Lidlissä.
- Anonyymi
Mikä se semmöinen äppi on? Minä oon ruukannut ostaa rahalla,
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1202610- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821179