puoliseitsemän kesä lauantaitanssit

Anonyymi-ap

Vuosia sitten oli ohjelma "Kesäillan valssi" joka oli valtavan suosittu kymmeniä vuosia. Kun se lopetettiin oli se valtava pettymys suomalaisille, jotka olivat tottuneet katsomaan ohjelmaa saunan jälkeen. Onneksi tänä kesänä on näytetty uusintoja TV:ssä. On todella hienosti uudistettu tätä vanhaa konseptia Puoliseitsemän toimesta tänä kesänä uutena ohjelmana laadukas musiikki/tanssiohjelma parhaaseen ohjelma-aikaan uudella twistillä. Hyvä YLE olette onnistuneesti uudistaneet vanhan konseptin 2020-luvulle. Tällaista ikääntyvä kansa haluaa katsella lauantai-iltaisin televisiostaan. Kiitos! Todella viihdyttävä meininki.

3

116

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä täytyy olla jo tosi dille jos vielä jaksaa katsoa yli vuosikymmenen takaisia tansseja missä Janne Kataja sössöttää. Katsoin eilen sen puoliseiskan tanssit ja menihän tuo, kun ei muutakaan parempaa katsottavaa ollut.

      Kyllä se on rivoa ja räikeää katsojien aliarvioimista kun uusintaa tulee joka kanavalta uusintojen perään. Tänäänkin tulee kakkoselta Jopea monta jaksoa ja eihän tuota saattanut katsoa silloinkaan uutena - turhaa rumaa naaman vääntelyä ja ala-arvoista potaskaa.

      Onneksi on kirjastot, muutenhan tällainen liikuntavammainen tylsistyisi kuoliaaksi.

      • Anonyymi

        Tangomarkkinat olisin niin mielelläni katsonut telkkarista, mutta ei näkynyt. Nykyisin kun rahaa käytetään vain uusintojen ja urheilun lähetyksiin.

        Mitä tulee em kommenttiin Jopesta niin kummastelen, että tuo Jope on muka kiusaamisenvastaisen kampanjan ääni, kun hän itse syyllistyi oikein opettamaan kiusaamista, kun matki tosi rumasti presidentti Ahtisaarta ja imitoi sekä ontua klonkkasi häntä matkien rumasti. Muutakin julkkiksia halveksivaa naamanvääntelyä hänen showssaan. Kaikella tavalla ne tämän ajan näyttelijät leipäänsä ansaitsevat ja hyvin kuulostavat tienaavan nämä hupiukot.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tangomarkkinat olisin niin mielelläni katsonut telkkarista, mutta ei näkynyt. Nykyisin kun rahaa käytetään vain uusintojen ja urheilun lähetyksiin.

        Mitä tulee em kommenttiin Jopesta niin kummastelen, että tuo Jope on muka kiusaamisenvastaisen kampanjan ääni, kun hän itse syyllistyi oikein opettamaan kiusaamista, kun matki tosi rumasti presidentti Ahtisaarta ja imitoi sekä ontua klonkkasi häntä matkien rumasti. Muutakin julkkiksia halveksivaa naamanvääntelyä hänen showssaan. Kaikella tavalla ne tämän ajan näyttelijät leipäänsä ansaitsevat ja hyvin kuulostavat tienaavan nämä hupiukot.

        Eiköhän tuo imitaatiokin ole tullut tiensä päähän tässä mielensäpahoittamis ja poliittisen kahtiajaon aikakaudella jolloin edes omaa puoluetta kohtaan tulevaa ironiaa ei suuttumatta ymmärretä. Jope teki viihdyttävää huumoria aikanaan ja hyvällä mielellä siitä iso kiitos hänelle pilven reunalle. Nykyään joku standuppaajakin lähinnä pilkkaa ja dissaa yleensä oikeistolaisia tuoden samalla omaa ideologiaansa esille eikä tehdä hyvän mielen huumoria kohdistuen samalla sinne poliittiselle omallekin puolelle. Tästä syystä esim Ilkka Kiven standupit kierrämme kaukaa. Muiden keikoilla käymme ahkeraan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      77
      3184
    2. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      49
      2400
    3. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      32
      2117
    4. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      481
      2112
    5. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      137
      1879
    6. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1745
    7. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      29
      1721
    8. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      9
      1556
    9. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      5
      1280
    10. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      1244
    Aihe