Keskustassa olevan ok talon varastoon oli murtauduttu ja ROSVOTTU PIENOIS KÄSITYÖKALUJA JA KAIKKI RAKENTAMISEEN TATKOITETU ERIKOKOISET NAULAALAATIKOT. Lulkolenkki oli katkaistu. Se on selvää ettei tässä tapauksessa ole rajantakaiset rosvot. Tiedämme kyllä ketkä tai mikä suku ollut asialla. Heillä on kyllä rahaa ostaa naulat jaisommatkin työkalut. Toisen varasto-oven lukkoa oli myös yritetty rikkoa. Siellä ei ole nauloja eikä jakoavaimia. On vain kirkoja ja vanhoja lehtiä. SIBISTYSHÄN HYTYN PORUKOILLRe olisikkin paikallaan . Yliopisontenttikirjani vein kyllä kaikki roskiin, koska tämänkaltaisille rosvoille yliopistotason tietois olisi mennyt yli ymmärryksen. Että sellaista nuutuneessa kyläpahasessa. Kesänjatkoja kuitenkin. T. Harmaakarhu.
Hyynsalmen omat rosvot
Anonyymi-ap
71938
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Harmaakarhu ei taida kuitenkaan opiskella suomen kieltä siellä yliopistossa...?
Jos tiedät, kuka, tai ketkä olivat asialla, tee rikosilmoitus. Ja selevitä pääsi viinahöyryistä, ennen kuin alat kirjottamaan. Avautumisesi äidinkieli ei peilaa yo-kirjoitustasoa, tai olet reputtanut siinä niin, että lautakunnan porukka on nauranut ruutupaperiasi silmäillessään perseitään reppiin.
Ei Hyryllä oo rosvoja. Yritteliäitä leivän tienaajia kaikki, ei eletä yhteiskunnan avustuksilla, jokainen koittaa rapsehtia jotain leipänsä eteen.
Onhan se rosvokin jollain tapaa niinkuin yksityisyrittäjä että kaikki kunnia siitä.
Honkatie
Verokarhu.
Jari