Onko kokemusta kyseisetä jiirisirkkelistä? Myyvät 129 eur.
Power Craft
14
20741
Vastaukset
- halpismerkillä
osta kunnollinen makita tai sitten ihan halpa.
- eetu
Makitaa olen kuolannutkin, mutta 600-700 on likaa yhden laajennuksen takia. Tuossa tulisi jonkinnäköinen pöytäkin mukaan.
- eetu
eetu kirjoitti:
Makitaa olen kuolannutkin, mutta 600-700 on likaa yhden laajennuksen takia. Tuossa tulisi jonkinnäköinen pöytäkin mukaan.
http://www.myllymaennettikauppa.fi/product_info.php?cPath=29_79&products_id=236
- laatua
Osta vain laatyumerkkejä
http://www.milwaukeetool.fi/int/fi/fi_products.nsf/Files/MS3CX500.jpg/$FILE/MS3CX500.jpg- laatu joo
Makita on laatua.Tiedän kun kaikenkarvaisia vempeleitä on ollut yksiä jos toisiakin.
- ovat
laatu joo kirjoitti:
Makita on laatua.Tiedän kun kaikenkarvaisia vempeleitä on ollut yksiä jos toisiakin.
hyviä ja kalliita, siksi monet haukkuvat niitä huonoiksi kun ei ole rahaa hankkia niitä.
- fingerroos
ammattimies käyttää festool/protool......
- Anonyymi
laatu joo kirjoitti:
Makita on laatua.Tiedän kun kaikenkarvaisia vempeleitä on ollut yksiä jos toisiakin.
Makita ollut kiinalainen (ylihintainen ) jo vuosia.
- ei ole
Tosiasia on että halpa ja hyvä eivät mahdu samaan pakettiin.
Noista idän ihmeistä laukeaa laakerit ja ovat muutenkin aika heppoisen oloisia.
Huonoa jälkeä ja v*tutusta saa halvemmalla käsisahallakin.
Makita on hyvä mutta kallis.
DeWalt on hyvä mutta kallis.
Itse ostin Electra Beckum:in jiirisahan teleskoopilla. Hinta oli 395,- eli varsin kohtuullinen sillä onhan kyseessä kuitenkin ammattitason laite.
"Istuu käteen" paremmin kuin esimerkiksi DeWalt.
Satunnainen sahaaja kuten minä, pärjäisi kyllä halpisvehkeellä mutta tässä kohdassa en tohtinut säästellä liiaksi mutta 800,- Makita olisi ollut jo liioittelua.- eetu
Ostin Boschin GCM 10 S sahan. Kyseessä siis se sininen ammattilaisille tarkoitettu vehje. On kallis, mutta rupesi jo kaupoissa nuo halvat arveluttamaan.
- valinta
eetu kirjoitti:
Ostin Boschin GCM 10 S sahan. Kyseessä siis se sininen ammattilaisille tarkoitettu vehje. On kallis, mutta rupesi jo kaupoissa nuo halvat arveluttamaan.
Merkkikone on aina merkkikone.
Maksaa enemmän mutta paskoilla (=halvoilla) vehkeillä ei saa kun pahan mielen ja peräpukamia.
Tuo oma Elektra Beckum on niin mukava käyttää että pitää välillä oikein keksimällä keksiä jotain väsäiltävää. - ammattilainen mies
valinta kirjoitti:
Merkkikone on aina merkkikone.
Maksaa enemmän mutta paskoilla (=halvoilla) vehkeillä ei saa kun pahan mielen ja peräpukamia.
Tuo oma Elektra Beckum on niin mukava käyttää että pitää välillä oikein keksimällä keksiä jotain väsäiltävää.minulla ollut elektra beckumin jiiri sirkkeli kohta 4 vuotta eikä ole olut mitään vikaa ja käytän sitä päivittäin töissä. uskokaa tai älkää mutta minä sahailen elektra beckumilla
- Huutava Sirkkeli
Ostin tuon sirkkelin, kesti puoli vuotta kovaa käyttöä. Sitten yhdestä rattaasta lähti hampaat. Näitä on monta merkkiä mielestäni kaikki ovat samanlaisia, erivärisiä vain. Kysymys mistä saisin tuon rattaan? On noin 4 senttiä halkaisijaltaan, paksuus n. sentti.
- sun kraftissa
on vielä takuu voimassa, kauppias vaihtaa sen koneen uuteen, niin tekee ainakin täällä kotkassa. Ovat kuulemma niin halpoja tuoda kiinasta, että voi huoletta antaa takuuseen 3-4 kpl ja vielä jää kauppa netolle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938078
- 403862
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021906- 241340
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321163Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311089Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia11885Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31822Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v27772