Tietääkö kukaan kajaanilainen

Anonyymi-ap

Mitä tyhmää tapahtuu seuraavaksi Kajaanissa?

11

483

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei.

      • Anonyymi

        Jos pellolla on kivi, se heitetään pois.


    • Anonyymi

      Miten sun homoseksuaalisuus tähän liittyy?

      • Anonyymi

        Jos pellolla on rikkaruohoja, ne kitketään pois, ennenkun viljeleminen aloitetaan.


    • Anonyymi

      Ai, tämä sinun kommenttisi jälkeen. Todennäköisesti seuraava tyhmyys on sinun uusi kommenttisi.

      • Anonyymi

        Jos pellolla makaa tukki, se siirretään pois.


    • Anonyymi

      Joka päivä keskimäärin kaksi muutaa pois. Onnea heille.

      • Anonyymi

        Jos pellolla on oksia ja risuja, ne siirretään pois.


    • Anonyymi

      No vaikka tämä:

      Puhe on arvokasta mm. jos se sisältää viisauden, hyvää tietoa, jos se voidaan tulkita, jos lapsi ei olisi voinut sanoa sitä, tai jos siihen saadaan viite.

      Jos jo lehmä voi viitata päällään, että ’mene ny muualle’, niin miten arvotonta on sanoa se jollekin, jos voi viitata kädellään? Eikö lapselle sanota: ”hei menkää hetkeks muualle”?
      Viittomakieli on puhetta alempana, joten puhuessaan ihmisen täytyisi sanoa sellaista, mikä on arvokasta, ja miten paljon tärkeämpää, kun hän kirjoittaa!

      Kun puhut, ajattele viskovasi ”siemeniä”. Täällä olet tuottavalla pellolla. Mitä viljelet, se kasvaa, ja riippuen mitä se on, se käytetään sille sopivalla tavalla. Miksi tuhlata lause, jossa ei sanota mitään?

      Entä sitten kirjoitus?! Kun katsoo näiden palstojen juttuja, voisi kuvitella kyseessä olevan porukka, jotka on menettäny elämänhalunsa ja vastuunottokykynsä, ja taantuneet keskenkasvuisiksi! Ja mikä uskomattominta: hallitus tukee sitä! Siis sellaista, että ihminen kirjoittamalla julistaa olevansa kersan kaltainen ja kehittymätön, vaikka laki toteaa, että jahka täyttäny 18...?!

      Alinna on eläinten elekieli, sitten viittomakieli, sitten puhe, sitten kirjoitus. Jos siis kirjoitus on korkeimmalla tasolla, voisi kuvitella, että sen kanssa tunnetaan jotain vastuunottokykyä? Perustuuhan raamattukin kirjoitukseen!

      Kuka siis opettaa ihmisiä antamaan kansakunnan kehityksen ilmi sillä, että kirjoittelee yhdentekevää?! Ja kuka alentuu ottamaan siitä oppia?!

      • Anonyymi

        Tämä pellon hedelmä on hyvä. Sen annetaan kasvaa ja tuottaa, jotta se ravitsisi kansakuntaa.


    • Anonyymi

      Varuskunta pienenee,,osa siitä siirtyy muualle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      81
      2975
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      91
      1706
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      78
      1520
    4. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1418
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      135
      1410
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      149
      1292
    7. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      159
      1243
    8. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      98
      1197
    9. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      82
      1168
    10. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      81
      1168
    Aihe