Kari Jansa viisastelee marjan poimijoista,jotka huijari firmat on jo käräjillä ihmiskaupasta.Nytkin joka pitäjässä marjan ostajia jotka maksavat eurot käteen heti,kun marjat on punnittu,on hyvä ,että huijarit joutuu vastuuseen!!!
Thaimaalaiset!!
3
229
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkä itse ymmärsit mitä tarkoitit, mutta lukija ei?
No, useana vuonna meille on lennätetty Thai marjanpoimijoita. Nämä yritykset, jotka heitä palkkaa, kiskoo niin suuret asumisen ja ruokailu kustannukset, että useat poimijat ovat jääneet näille yrittäjille velkaa kun lähtevät kotiin.
Tässä Satoselle esimerkki, jos yrittäjät saavat "paikallisesti" päättää palkoista! - Anonyymi
Mustikat on jo poimittu!ei jääny taikkulaisille keräämistä,saa nähdä kerkeevätkö puolukka-apajille?marjat on myyty yksityisille,kerätkyy firmat marjasa!
- Anonyymi
Marjan ostajia joka pitäjässä,Kuhmossa roskainen Mustikka 2 euroa kilo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902947- 2101161
- 821116
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.1201047- 811043
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2011008- 65852
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?21740- 71727
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?57588