Eräällä rippileirillä isosena toiminut aikuinen mies eli yli 18 vuotias. Poliisi tutkii asiaa.
Pitäisikö papinkin olla alaikäinen?
Pitäisikö papinkin olla alaikäinen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Isonen ja pappi on eri henkilöt ja ei voi pelkästään alaikäisten kesken leirejä järjestää, joten se pappi lienee luotetuin aikuinen.
No maailman sivuhan ne on liotettuja olleet jähähä.
Sun äitis aasi
Hehehe...pappi luotetuin🤔, muistelen tässä vaan niitä menneiden vuosien uutisia.
Ketä kiinnostaa
Isoset ovat rippileirin ohjaajia, jotka ovat yleensä käyneet itse rippileirin edellisenä kesänä, joten tuossa tapauksessa ei ole tutkittu kyseisen tyypin taustoja eikä ole ikää tarkastettu ennen leiriä.
Ketä kiinnostaa
Poliisia ainakin kiinnostaa
Miksi tuollainen kriteeri että edellisenä kesänä on täytynyt suorittaa itse rippileiri?
Minäkin olisin yhtä pätevä ohjaamaan nuoria rippileirillä vaikka itse kävin rippileirin vuonna 1976.
Vieläkö stondaisi kunnolla? Ne on vaativia jo 15--vuotiaana ja ottavat kuvia mailasta someen.
Minä voisin toimia ohjaajana ilman mitää pervoja taka-ajatuksia. Tietysti tytöt heittäisi jotain seksuaalista juttua mutta kuittasin ne sanomalla että odottakaahan tytöt vielä pari kolme vuotta.
Vanha Vexi.