Mikael Ärling - mustalaisvaltuusmies !

Anonyymi-ap

Ilta-Sanomien mukaan ÄRLING oli äimänkäkenä kun häntä syytettiin myymälä varkaudesta ?
Vaikka nyt , esille tulleiden tietojen valossa syytös oli hänen kohdaltaan väärä ja laiton , niin ,,,,,
Ärling voi edelleen varautua samaan kohteluun , ellei hän saa omaa " romano-perhettään " kuriin , ettei Seinäjoen ym samankaltaisten ilmiöt toistu enää koskaan ! " Näe malka omassa silmässäsi -" ": sanoo Syyrak 🙏

5

485

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mustilaiset sanoo olevansa Suomalaisia - Jo 300vuotta ? ?
      - No mutta , - miksi Ei ole vieläkää Kotoutuneet Suomalaisiksi ? ?
      - esim. - Miksi Eivät Tee NormiTöitä ? ?
      - Vanhuksilta Varastelu Ei ole TyönTekoa - ainakaan Ei pitäisi olla .

      • Anonyymi

        Miksi niin moni valkolainen ei ota töihin mustalaista, vaikka olisi kuinka hyvin koulutettu.


      • Anonyymi

        Mikä ihmeen "mustilainen"???
        Eiköhän se edelleenkin ole joko mustAlainen tai romani.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi niin moni valkolainen ei ota töihin mustalaista, vaikka olisi kuinka hyvin koulutettu.

        Sitä itsekin ihmettelen.
        Tuo jo kertoo ja siitä pitäisi hölmönkin jo ymmärtää, että kun ihminen on viitsinyt kouluttautua johonkin ammattiin, että sellainen ihminen nyt haluaakin elää kuten yhteiskunnassa kuuluukin elää.
        Ihme kun vanhoja linnakundejakin otetaan heittämällä töihin, vaikka olisi ollut ainakin millainen helvetin hampuusipaska tahansa, mutta mustalaista ei oteta sitten millään töihin.
        Itsekin tunnen muutaman valkolaistyypin, jotka ovat viettäneet elämästään vuosia vankilassa kuka mistäkin syystä ja silti ovat päässeet töihin melkeinpä aina vapaalle päästyään. Kunnes taas ovat venkoilleet itsensä takaisin kiven sisään.


    • Anonyymi

      No näetkö?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      149
      10891
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5200
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2413
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2113
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1681
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1514
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1221
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1166
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      925
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      882
    Aihe