Mikael Ärling - mustalaisvaltuusmies !

Anonyymi-ap

Ilta-Sanomien mukaan ÄRLING oli äimänkäkenä kun häntä syytettiin myymälä varkaudesta ?
Vaikka nyt , esille tulleiden tietojen valossa syytös oli hänen kohdaltaan väärä ja laiton , niin ,,,,,
Ärling voi edelleen varautua samaan kohteluun , ellei hän saa omaa " romano-perhettään " kuriin , ettei Seinäjoen ym samankaltaisten ilmiöt toistu enää koskaan ! " Näe malka omassa silmässäsi -" ": sanoo Syyrak 🙏

5

601

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mustilaiset sanoo olevansa Suomalaisia - Jo 300vuotta ? ?
      - No mutta , - miksi Ei ole vieläkää Kotoutuneet Suomalaisiksi ? ?
      - esim. - Miksi Eivät Tee NormiTöitä ? ?
      - Vanhuksilta Varastelu Ei ole TyönTekoa - ainakaan Ei pitäisi olla .

      • Anonyymi

        Miksi niin moni valkolainen ei ota töihin mustalaista, vaikka olisi kuinka hyvin koulutettu.


      • Anonyymi

        Mikä ihmeen "mustilainen"???
        Eiköhän se edelleenkin ole joko mustAlainen tai romani.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi niin moni valkolainen ei ota töihin mustalaista, vaikka olisi kuinka hyvin koulutettu.

        Sitä itsekin ihmettelen.
        Tuo jo kertoo ja siitä pitäisi hölmönkin jo ymmärtää, että kun ihminen on viitsinyt kouluttautua johonkin ammattiin, että sellainen ihminen nyt haluaakin elää kuten yhteiskunnassa kuuluukin elää.
        Ihme kun vanhoja linnakundejakin otetaan heittämällä töihin, vaikka olisi ollut ainakin millainen helvetin hampuusipaska tahansa, mutta mustalaista ei oteta sitten millään töihin.
        Itsekin tunnen muutaman valkolaistyypin, jotka ovat viettäneet elämästään vuosia vankilassa kuka mistäkin syystä ja silti ovat päässeet töihin melkeinpä aina vapaalle päästyään. Kunnes taas ovat venkoilleet itsensä takaisin kiven sisään.


    • Anonyymi

      No näetkö?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      344
      2014
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1639
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1311
    4. 143
      1158
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1151
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1151
    7. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1057
    8. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      81
      1051
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      972
    10. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      9
      968
    Aihe