Lingon maalaus

Anonyymi-ap

Runni linko maalattu kestävällä maalilla. Litran peltipurkissa saa sellaista kestävää metallimaalia, kova, kiiltävä, pinta.

Ikuisia vehkeitä.

Runni on jämerästi tehty. Vaikea rikkoa tahallaan ettei korjaustakaan voisi tehdä.


Traktorissa on pehmusteet ja eristeet korjattu, verhoilu liimattu. Kunhan työvalo tulee niin niiden asennus.

Ohjaamon lämmityslaitteen puhaltimeen, laakerin vaihto.

3

501

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Runni oli historian parhaita linkoja.

    • Anonyymi

      Saisikos tähän liitettyä jotenkin solis avauksen?

    • Anonyymi

      Nyt on alukuoriset työvalot ja kopin takaikkunan karmissa 2 kpl uusia kaasujousia, 6€ kpl 300mm. Pysyy ikkuna auki ja aukeaa itsestään.

      Kaksoiskytkimen vivun kiinnityksen korjattu, menee sulavasti päälle, samalla kävin traktorin alla kokeilin kaikkien pulttien kireyden ja muutaman kiristys.

      Oviin, takaikkunaan uudet tiivisteet tänään myöhemmin. Etunapojen rasvojen tarkastus.

      Mutta nyt vettä mukaan, ms 200, työshortsit jalkaan, radiokuulosuojaimet. Käydä vetämässä vaijerilla muutama runko parempaan paikkaan ja tuoda pihaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3566
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3296
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2509
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2165
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      1996
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1888
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1698
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1143
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1130
    Aihe