Miksi eivät ymmärrä puhetta...

Anonyymi-ap

Montakin asiaa mitä en heissä ymmärrä...Ensinnäkin kun monesti sanotaan samasta asiasta niin ei mene jakeluun. Toinen on todella epäkohteliaat, huonot tavat. Syödessä maiskutetaan erittäin kuuluvasti, sekä röyhtäillään. Vessassa istutaan ovi auki ja kuuluvasti varpusparvi vauhdissa. Nämä ja monta muuta asiaa ärsyttää.

3

435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska älyllinen kehitysvammaisuus tekee Keskittymisen vaikeudet myös jos Kehitysvammainen ei keskity silloin se ei kuuntele.

      Ja joillakin älyllisen Kehitysvamman saaneeena olevilla on vahva oman oikeuden taju jolloin ne ei tee mitä muut ihmiset kieltää.

      Ja ne joilla on muita diagnoosi juttuja kehitysvamma jutun lisäksi ne ei toimi ohjatusti muiden ihmisten käskyjen mukaan

    • Anonyymi

      taas kerran topic josta puuttuu kirjoittajalta tietoa. Voi voi no saahan sitä sannoo asioita mitä mieleen tulee, mut aina pitäs pyrkiä pysymään faktoissa. Voi voi .

    • Anonyymi

      Että edes viitsit kirjoittaa heistä tuolla tavalla . Eikö se sana kehitysvamma ole vastaus siihen mistä ihmettelet . Älä kirjoittele heistä netissä ilkeästi .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      127
      5725
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2539
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2457
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      5
      2053
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1213
    6. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      8
      1022
    7. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      57
      1016
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      892
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      815
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      795
    Aihe