Miksi eivät ymmärrä puhetta...

Anonyymi-ap

Montakin asiaa mitä en heissä ymmärrä...Ensinnäkin kun monesti sanotaan samasta asiasta niin ei mene jakeluun. Toinen on todella epäkohteliaat, huonot tavat. Syödessä maiskutetaan erittäin kuuluvasti, sekä röyhtäillään. Vessassa istutaan ovi auki ja kuuluvasti varpusparvi vauhdissa. Nämä ja monta muuta asiaa ärsyttää.

3

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska älyllinen kehitysvammaisuus tekee Keskittymisen vaikeudet myös jos Kehitysvammainen ei keskity silloin se ei kuuntele.

      Ja joillakin älyllisen Kehitysvamman saaneeena olevilla on vahva oman oikeuden taju jolloin ne ei tee mitä muut ihmiset kieltää.

      Ja ne joilla on muita diagnoosi juttuja kehitysvamma jutun lisäksi ne ei toimi ohjatusti muiden ihmisten käskyjen mukaan

    • Anonyymi

      taas kerran topic josta puuttuu kirjoittajalta tietoa. Voi voi no saahan sitä sannoo asioita mitä mieleen tulee, mut aina pitäs pyrkiä pysymään faktoissa. Voi voi .

    • Anonyymi

      Että edes viitsit kirjoittaa heistä tuolla tavalla . Eikö se sana kehitysvamma ole vastaus siihen mistä ihmettelet . Älä kirjoittele heistä netissä ilkeästi .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1585
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1583
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1441
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1233
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      46
      1010
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      178
      889
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe