Miksi eivät ymmärrä puhetta...

Anonyymi-ap

Montakin asiaa mitä en heissä ymmärrä...Ensinnäkin kun monesti sanotaan samasta asiasta niin ei mene jakeluun. Toinen on todella epäkohteliaat, huonot tavat. Syödessä maiskutetaan erittäin kuuluvasti, sekä röyhtäillään. Vessassa istutaan ovi auki ja kuuluvasti varpusparvi vauhdissa. Nämä ja monta muuta asiaa ärsyttää.

3

506

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska älyllinen kehitysvammaisuus tekee Keskittymisen vaikeudet myös jos Kehitysvammainen ei keskity silloin se ei kuuntele.

      Ja joillakin älyllisen Kehitysvamman saaneeena olevilla on vahva oman oikeuden taju jolloin ne ei tee mitä muut ihmiset kieltää.

      Ja ne joilla on muita diagnoosi juttuja kehitysvamma jutun lisäksi ne ei toimi ohjatusti muiden ihmisten käskyjen mukaan

    • Anonyymi

      taas kerran topic josta puuttuu kirjoittajalta tietoa. Voi voi no saahan sitä sannoo asioita mitä mieleen tulee, mut aina pitäs pyrkiä pysymään faktoissa. Voi voi .

    • Anonyymi

      Että edes viitsit kirjoittaa heistä tuolla tavalla . Eikö se sana kehitysvamma ole vastaus siihen mistä ihmettelet . Älä kirjoittele heistä netissä ilkeästi .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      169
      3095
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      120
      2320
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      84
      2005
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      49
      1768
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      62
      1637
    6. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      18
      1533
    7. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      33
      1478
    8. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      73
      1291
    9. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      71
      1289
    10. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      24
      1042
    Aihe