Nilkkapinot

Mitenkä rikkinäiset nilklapainot kierrätetään? Mulla on nilkapainot josta varisee kokoajan jotain metalli hitusia. Niin heittäisin pois, mutta en tiedä voiko ne laittaa sekajätteeseen vai pitääkö viedä jonnekkin muuaalle?
2135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nilkkapinoja on vain ihmissyöjillä. Ehkä jossain Papua-Uusiguinean takametsissä.

Äänestä

Nilkkapinot voi laittaa sekajätteeseen. Kuten kaikki muutkin paitsi vaaralliset jätteet. Yöllä pimeässä voi viedä nekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitenkä rikkinäiset nilklapainot kierrätetään? Mulla on nilkapainot josta varisee kokoajan jotain metalli hitusia. Niin heittäisin pois, mutta en tiedä voiko ne laittaa sekajätteeseen vai pitääkö viedä jonnekkin muuaalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu