Olisiko se Imatralle pahin mahdollinen kauhuskenaario jos Karjala palautettaisiin Suomelle. Nythän siinä on raja pidättelemässä pahinta venäläisaaltoa mutta jos Karjala kuuluisi taas Suomeen niin ne kaikki 400000 venäläistä saisivat uusien rajojen sisällä kulkea miten haluaisisvat.
olisiko se
kauhuskenaario
2702
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ongelmanne on helposti ratkaistavissa. Jatkuvasti tällä palstalla valitetaan Imatran kaup. tuhlailevasta rahankäytöstä. Totuus on kuitenkin se, että noin 60-70% Imatran rahoista menee yksinään jo Rajapatsaan asukkaiden sossukuluihin. Luovutetaan Rajapatsas Venäjälle. Voidaan sitten harjoittaa ja rahoittaa ihan reilusti kaksoiskaupunkia - EU antaa rahat tietenkin. Jo loppuis ainainen kitinä. Eikä rajapatsaslaisten tarvitse enää kirjoitella suomi24 palstoille... Venäjällä voi lueskella vaikka tiilenpäitä.
On niitä sossun asiakkaita muuallakin kun patsaalla.Ympäri Imatraa niitä on ja jopa omissa taloissa asuvatkin käy sossun luukulla, et ei se kato vuokrakämpissä olevien pelkästää sossun avustuksien varassa.Hah, kaupungin omissa työntekijöissäkii on sellasii jotka luukuttaa sossusta!