Ei näyttänyt olevan vielä täällä tai Ylilaudalla perinteistä SIO-haku keskustelua. Onko muita hakemassa alfa-ammattiin?
Hakuaika 5.8.-26.8.
https://finaa.fi/koulutukset/lentajan-koulutus/hakulinkit-ja-hakuohjeet/
Suomen Ilmailuopisto 2024
21
3870
Vastaukset
- Anonyymi
Viikon verran on nyt tullut lueskeltua pääsykoemateriaalia, jos tulisi sinne kutsu. Olisi kyllä dream come true, jos tuonne pääsisi!
- Anonyymi
Onko porukka saanut jo infoa pääsykokeesta tai testeistä
- Anonyymi
En ole saanut ite vielä mitään kutsua/ilmoitusta..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole saanut ite vielä mitään kutsua/ilmoitusta..
Eiköhän ensiviikon aikana kutsu tule. Lähtökohtana kuitenkin että kaikki hakemuksen oikein täyttäneet ja minimivaatimukset täyttävät hakijat pääsevät kokeeseen, poislukien ne jotka valitaan suoraan testeihin. Näin ainakin viimevuonna.
- Anonyymi
Kyllä on haku täytetty, ja tässä harjoiteltu pääsykokeeseen jos sinne joutuu. Ei oo minkäänlaista kutsua vielä tullut mutta erikarsintahan jatkuu ensitorstaihin asti, niin älkää panikoiko kaverit vielä !!
- Anonyymi
Tuli kutsu testeihin. Meinaatteko jotenkin valmistautua?
- Anonyymi
Toki, eikai sinne valmistautumatta kannata mennä.
- Anonyymi
Onko tietoa onkohan pääsykoe suomeksi vai englanniksi?
- Anonyymi
Englanniksi
- Anonyymi
tietääkö kukaan mikä on tosta pääsykokeesta jatkoon pääsemisen vaatimus, 70%?
- Anonyymi
Tähän vaikuttaa varmasti muiden pääsykoissa olleiden suoriutuminen.
- Anonyymi
Miten porukalla meni kirjallinen koe
- Anonyymi
Ihan hyvin, tunnistin kaikki kysymykset. Pikkasen ärsytti vaan ku olin laittanu kahteen kohtaan oikean vastauksen alunperin ja lopussa kun recheckasin vastaukset uudellee ja yliajattelun takia vaihdoin… se Meridians of Longitude kysymys ja turbine engine järjestyksen. Miten muilla?
- Anonyymi
Moneen kysymykseen vastasitte?
- Anonyymi
ehkä viiteen kyssäriin jätin varmaan vastaamatta. kyllä siellä muutama väärinkin meni.
- Anonyymi
Väärästä vastauksesta sai -2 pojoa, jäi kaivamaan että saiko oikeasta +1 vai +2. Helpottakaa mun oloa
- Anonyymi
+2 sai oikeasta
- Anonyymi
meneeköhän ihan maanantaihin asti saada vastaukset?
- Anonyymi
Onko kellään tullut tuloksia vielä?
- Anonyymi
onko kellään tullut tuloksia vielä?
- Anonyymi
Osa on saanut jo hyväksyttyjä tuloksia (jodel/ylilauta) Tänne ei oo vielä kuulunut mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann5423657- 1692648
Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1782562Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k182067Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel481920Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä81872Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien361593Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1831553Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2171546- 121428