Onko jokun silmään osunut jollakin foorumilla missä sotkussa ollaan matkalla sijoitusten osalta,ei niitä yhtiöstä uskottavia vastauksia saa.
Blue Finance viimeiset juorut
22
1922
Vastaukset
- Anonyymi
Asianajotoimisto Heikkilä & Co.
etsii Blue Finance/Osinkotuottoa.fi:iin sijoittaneita, tehtävään yhteiskannetta varten.- Anonyymi
Etsii mihin tarkoitukseen,onko näkemys riidaton,ei riidaton ollut viime vuoden konkurssi vaatimuskaan niinkuin oikeus päätti asettuen bluen kannalle.
- Anonyymi
Älä lähre. Ei kannata antaa Heikkilälle rahojaan. Heikkilän kaverit mieluusti laskuttaa kun he eivät tässä joudu maksumiehiksi
- Anonyymi
Miksi uusi ketju ?????
- Anonyymi
Hys, hys
Hyvin sujuu, liiketoiminnot tuottavat.. hih, hih
Tovottavasti mahdollisimman moni G-osakkeiden haltija lähtee mukaan Asianajotoimisto Heikkilä & Co:nin vahingonkorvausvaateeseen. Ymmärrän, että joillakin voi pelottaa, koska konkurssivaadekin meni nurin. Tilanne on nyt kuitenkin täysin toinen, joten pelko pois. Mitä useampi liittyy sitä pienemmät riksit. Itse ainakin haluan nähdä, ett oikeus pistää lopultakin huijarit ruotuun.
- Anonyymi
Onko Heikkilä kertonut Blue Finance asiakkailleen että hävisi käräjillä isosti riidan jota markkinoi? Korvaukset määrättiin yhteisvastuullisesti.
- Anonyymi
Suomi24 keskustelut "Osinkotuottoa / Blue Finance Oy" ei salli uusia kommentteja. Miksi? Onko se suljettu?
Voiko tällä ketjulla "Blue Finance viimeiset juorut" jatkaa BF keskusteluja?
Vai onko jokin toinen keskustelupalsta parempi?- Anonyymi
Keskustelut on aivan turhia.
Oikeudenkäyttö ja lait ei vain toimi Suomessa.
- Anonyymi
Onko vika Heikkilässä vai oikeuslaitoksessa ?
- Anonyymi
On teillä Juhannuksen viettotavat!
- Anonyymi
Tokkihan sulkevat näitä ketjuja kun on niissä niin hulluja juttuja ja asiattomuuksia
- Anonyymi
Mitä jakamista niissä on? Pistä kansi päälle ja ota oppirahoina. Ahneus usein palkitaan
- Anonyymi
"Miksi pankit ei aja BF:ää konkurssiin", jos vuoden 2022 BF tilinpäätöksen mukaaan pankeilla on 6 M€ lainarahat kanissa BF:llä ja BF:llä ei ole kykyä maksaa ko. lainoja takaisin?
Mitkä pankit ovat lainanneet rahaa BF:lle? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä jakamista niissä on? Pistä kansi päälle ja ota oppirahoina. Ahneus usein palkitaan
Lehtosen ahneus on palkittu!
Entä blue finance osakkaiden palkkiot?
- Anonyymi
Viestiketjulla "Blue Finance - osinkotuottoa" näyttää olevan BF seurantaa.
- Anonyymi
Mitä tarkoitat?
- Anonyymi
Kts: Viestiketju suomi24.fi / "Blue Finance - osinkotuottoa"
- Anonyymi
Hyvä ohje edellä
- Anonyymi
Miten BF:lle kävi sen keissin kanssa josta tuli käräjiltä tuomio? Olivat ilmeisesti velvollisia korvaamaan jollekkin sijoittajalle kymmenien tuhansia korvaukset??
- Anonyymi
Meni toisin päin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meni toisin päin
Mihin tää kommentti perustuu?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082545
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411701Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1431315Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2971151Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3221129Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen231073Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571063- 55946
Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H12885Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21853