Hei minulla on luottotiedot mennyt ja tarviin Oulussa asuntoa voiko joku neuvoa mistä kannattaisi hakia?
Saako mistään vuokrasopimusta ilman luottotietoja?
10
755
Vastaukset
- Anonyymi
Veijariltahan saa, mutta omalla vastuulla: https://www.vuokraovi.com/vuokra-asunto/oulu/kaukovainio/kerrostalo/1610514?entryPoint=fromSearch&rentalIndex=8&searchIdentifier=986505891
- Anonyymi
Kukas tämä veijari on?
- Anonyymi
Useammin joku yksityinen henkilö voisi vuokrata.
Katso siis myös yksityishenkilöiden jättämiä vuokrailmoituksia.
Onnea asunnon saantiin!- Anonyymi
Jos on epäselvyyttä maksujesi kanssa niin on turha kysellä vuokra-asuntoa.
- Anonyymi
Riittävillä vakuuksilla voit yksityiseltäkin saada vuokrattua, heillä tosin isommat vuokravakuudet kuin isoilla vuokra-asuntofirmoilla. Jos olet jo ennestään asunut vuokralla niin kysy vuokranantajilta voivatko he suositella sinua jos olet nuhteettomasti asunut .
- Anonyymi
Et saa asuntoa jos et ole ennenkään maksanut vuokrasi. Miksi edes kuvittelet saavasi asuntoa.
Aina kannattaa asumisen kulut maksamaan ensimmäisenä ole vaikka syömättä.- Anonyymi
Luottotiedot voi menettää monen eri syyn takia, ei pelkästään vuokravelkojen takia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luottotiedot voi menettää monen eri syyn takia, ei pelkästään vuokravelkojen takia.
Sitähän se on. Jos asumisen kulut jätät maksamatta niin on turha kysellä vuokrakämppää, eihän ne muut niin paljoa merkitse lopupeleissä.
- Anonyymi
Tarviitko minkälaista asuntoa? Kiinnostaisiko alivuokra-asunto, omalla isolla huoneella, jossa myös päävuokralainen asuu? Käytkö työssä/opiskeletko? Asunto Oulun Tuirassa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802240- 1751861
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701732Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1101548Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise261504- 1091260
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1671114Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771073Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää150983Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,58965