Pääasiana tuntuu olevan toisille vittuilu, ei tämä mitään "keskustelua" ole.
Koittaakaa jo kasvaa aikuisiksi ja keskustella sivistyneesti ilman toisille vinoilua.
Tämä palsta tuntuu olevan lähinnä vittuilua varten
14
509
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä samaa Suomi 24 meininkiä.
Vittuilu on pääasia.- Anonyymi
Totta, mutta ehkä vittuilulla on jokin tarkoitus kun sitä kerran niin paljon on. Ihmiset vittuilevat kun ihmisiä vituttaa. Se, miksi ihmisiä vituttaa voisi olla ihan järkevän ja analyyttisenkin keskustelun aihe.
Vittuilu on provosointia. Viisas mies kerran totesi, että ei pidä provosoitua kun provosoidaan. Provosoituminen haittaa pahasti järkevää ja analyyttistä keskustelua.
- Anonyymi
Pahin vittuilija on tuo keskenkasvuinen räkänokkainen kännykkä uskovainen kakara, joka ei ole oikeaa kameraa koskaan nähnytkään.
- Anonyymi
Havaitset palstan asuinsijakseen valinneen trollin (nettisadisti) toimintaa. Sama ilmiö muillakin palstoilla. Jos keskusteluun täällä huonosti moderoidussa Suomi24:ssä osallistuu niin pitää osata olla reagoimatta trollaukseen eli ohittaa kyseiset viestit ikäänkuin niitä ei olisi olemassakaan.
Trolleilla on tapana vastailla itselleen yrittäessään saada muita mukaan kinastelemaan. Ei pidä mennä lankaan vaan edelleenkin ohittaa trollaus siihen reagoimatta. Korkeintaan ilmoittaa sen asiattomaksi mutta ei edes siitä kerro keskustelussa kun trolli elää samastaan huomiosta. - Anonyymi
Niin olisis hyvä keskustella asiallisesti ! Mutta ketään ei kiinnosta asiallisuus!!! Poistetaan ihan ok viestejä sit muut hävyttömät saa olla!!
- Anonyymi
Asiallisten viestien poistatus on pitkään kuulunut trollien toimintaan Suomi24:ssä. Itse olen tarvittaessa pyytänyt ylläpitoa palauttamaan perusteetta poistatetun viestini. Palautukseen kului yleensä pari arkipäivää.
https://www.suomi24.fi/palaute
Palautispyyntö on helpompi käsitellä kun siihen laittaa mukaan poistetun viestin linkin. Se löytyy yleensä selaushistoriasta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asiallisten viestien poistatus on pitkään kuulunut trollien toimintaan Suomi24:ssä. Itse olen tarvittaessa pyytänyt ylläpitoa palauttamaan perusteetta poistatetun viestini. Palautukseen kului yleensä pari arkipäivää.
https://www.suomi24.fi/palaute
Palautispyyntö on helpompi käsitellä kun siihen laittaa mukaan poistetun viestin linkin. Se löytyy yleensä selaushistoriasta.Ainakin nuo, missä joku yli-innokas "asiantuntija" haukkuu toisia märkäkorviksi, kakaroiksi ym. voisi poistaa. Ainakaan minun nähdäkseni ne eivät edusta järin asiallista keskustelutapaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin nuo, missä joku yli-innokas "asiantuntija" haukkuu toisia märkäkorviksi, kakaroiksi ym. voisi poistaa. Ainakaan minun nähdäkseni ne eivät edusta järin asiallista keskustelutapaa.
Ne on kirjoitettu tarkoituksellisena riidanhaastamisena. Ei kannata lähteä sian kanssa mutapainiin. Sika siitä tykkää ja kohta yleisö ei enää erota kumpi teistä on se sika.
Ei pidä ruokkia trollia minkäänlaisella huomiolla. Haukkuminenkin on huomion antamista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on kirjoitettu tarkoituksellisena riidanhaastamisena. Ei kannata lähteä sian kanssa mutapainiin. Sika siitä tykkää ja kohta yleisö ei enää erota kumpi teistä on se sika.
Ei pidä ruokkia trollia minkäänlaisella huomiolla. Haukkuminenkin on huomion antamista.Onko semivittuilu yhtä hyödyllistä kuin vittuilu.
Ja toisekseen , kuinka nämä voi erottaa.
Vastaa heti!
- Anonyymi
Viime aikoina täällä on ollut poikkeuksellisen asiallinen meno, kun se hullu kamerapuhelindissaaja on joko mennyt jojoon tai saanut toimivan lääkityksen.
- Anonyymi
Tai sitten se kännykkä lelukamera uskovainen kakara on vihdoin saanut oikean kameran ja huomannut kuinka väärässä olikaan aikaisemmin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai sitten se kännykkä lelukamera uskovainen kakara on vihdoin saanut oikean kameran ja huomannut kuinka väärässä olikaan aikaisemmin.
Haa, tyyppi tunnisti itsensä. Tällä hetkellä lääkitys taitaa olla katkolla.
- Anonyymi
Haista sinä homo vittu.
- Anonyymi
Joskus vuosikymmen sitten täällä riehui 'Olympisti' nimimerkillä hörhö, joka meuhkasi oly-paskan runkovatkaajan puolesta.
Onneksi ovat hiljenneet sekä hörhö että viallinen runkovatkaaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS - Tapani Kansa kuoli leikkauspöydälle!
Puoliso kertoo Tapani Kansan viimeisistä hetkistä – kuoli leikkauspöydälle – Hänelle tuli kovia kipuja alavatsaan. Yhtä3314311Sofian hieno auto
Seiskassa on juttua Sofian instassa olleesta kalliista ökyautosta. Jutussa kerrotaan Sofian ajavan autoaan, siis : onko1722118- 1551834
- 751404
Hannu Karpo
Kiitos sinulle kun lausuit lopuksi vielä painavaa asiaa terveydenhuollosta. Tästä me kärsimme joka päivä. Kipuja on mutt911239Lapsiporno sallittava sanoo persuehdokas
Kyllä, luit oikein. Vaaleissa ehdolla oleva persu haluaa sallia lapsipornoa: https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/932168912- 81871
- 84858
Se vaan on faktaa että kepun ehdokas Sami Mäkinen poistettiin riparilta isosena
Miksi yritettiin vaieta? Tapauksesta jo ainakin kaksi tai kolme viikkoa. Sami Mäkinen on kuntavaaliehdokas ja tällainen20784- 28778