Tällä kylällä uskollisuus omaa kumppania kohtaan on näköjään vieras käsite, on lapset ja autot ja omakotitalot, sosiaalisessa mediassa ollaan onnelista ja tuttuihin törmätään kaupungissa vieraan miehen seurasta!!! Ollaan baarissa lirkunnlorkun ja heikun keikun, sitten palataan kotiin esittämään kotiäitiä! Jepjep hyvin meillä menee
Viitasaari, pettäjien valtakunta
22
2240
Vastaukset
- Anonyymi
Näitä on useita täällä, ei voi kun nauraa. Eikö yhtään hävetä? Puolisotkin tietää mutta
- Anonyymi
Voi ...täällä on tapana vokotella avioliittossa olevia ..oli mies tai nainen. Sitten kun ei kiinnosta haukutaan selän takana.
- Anonyymi
Kuvan kaunis ja avoliitossa. Ei ole kaikki totta.
Mieti mitä syöt ja miten vaikuttaa mielentilasi?- Anonyymi
Mtt
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mtt
Palveluala on palveluala.
😄
- Anonyymi00012
Eräs muuan kaupunkivaltuutettu harrastanu tota kans.. kaksinaamaista touhua, mut mitä muuta voi odottaa poliitikolta..
- Anonyymi00014
Onkos tää se "äänikuningatar"?
- Anonyymi00016
Anonyymi00014 kirjoitti:
Onkos tää se "äänikuningatar"?
Hänpä juuri.. HV enkä nyt meinaa haista v...
- Anonyymi00019
Anonyymi00016 kirjoitti:
Hänpä juuri.. HV enkä nyt meinaa haista v...
Hilma
- Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Hilma
Bingo
- Anonyymi00023
Tokko ovat tarkistaneet taustoja mitä muuta sieltä löytyykään....
- Anonyymi00024
Seki joka kissanristiäisissä "edustamassa" kaupunkia. Hävettää kyllä että tollanen edustaa kuntalaisia. Ja ei voi edustusmatkoille mennä edes yksin, vaan sinne on otettava se isihahmo mukaan..
- Anonyymi00025
Anonyymi00024 kirjoitti:
Seki joka kissanristiäisissä "edustamassa" kaupunkia. Hävettää kyllä että tollanen edustaa kuntalaisia. Ja ei voi edustusmatkoille mennä edes yksin, vaan sinne on otettava se isihahmo mukaan..
Hyvä että joku muuki huomannu ton saman. Naama joka paikassa.
Kuka senkin oikeat työt tekee - no muut tottakai ku ite juoksee milloin missäkin kokouksissa. - Anonyymi00026
Se ukko vois olla sen Hoon isä
- Anonyymi00028
Anonyymi00024 kirjoitti:
Seki joka kissanristiäisissä "edustamassa" kaupunkia. Hävettää kyllä että tollanen edustaa kuntalaisia. Ja ei voi edustusmatkoille mennä edes yksin, vaan sinne on otettava se isihahmo mukaan..
Siellä ne kimpassa oli viikonloppunaki, nyt Puttaalla. Ei viititty edes käydä ostaa mitään ku siellä ne kumpiki virnuili teltassa.
- Anonyymi00031
Ja mitä kaikkea selvinny mitä selän takana touhunnut. Kyllä on luotto kaukana ihmisestä.
Hyvä politiikko, ei muuta ku eduskuntaan ni on omiensa parissa siellä puhumassa paskaa ja huijaamassa ihmisiä.
"Neiti pulmunen" oikeen.
- Anonyymi00013
Ja (varattu) hoitaja vokotteli (päihde) potilasta.. jepjep..
Eihä siinä.- Anonyymi00017
Hyvällä mallilla
- Anonyymi00021
Anonyymi00017 kirjoitti:
Hyvällä mallilla
Kateus on katkeraa....
- Anonyymi00022
Anonyymi00021 kirjoitti:
Kateus on katkeraa....
Ai pettäjiä kohtaan kateellinen? Joha ol vitsi!
- Anonyymi00029
Onneks ei oo tarvinnu sitä yhtä harakkaa nähä vähään aikaan missään..
- Anonyymi00030
Aamen.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1795012Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,194397Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432902- 522511
- 271929
- 221757
- 351750
- 681741