Tosiaan ajoin 130 km Särkkään, joka oli täynnä nuoria. Sikäli kaikki ok, hieno juttu, mutta jos oikein bussilla tuodaan teinejä paikalle, voisi laittaa vaikka tanssikalenteriin varoituksen, että paikka täynnä teinejä, Nyt meni tanssit niin että kuppi kahvetta ja kotiin.
Onko muissa kuin Komioiden tansseissa teinihelevettiä tiedossa?
Miksei teinien invaasiosta lavoille varoiteta?
30
650
Vastaukset
- Anonyymi
Oot tainnut olla pimennossa Komioiden suhteen? Tälläkin palstalla runsaasti Komiat tansseista juttua, joissa nuorisoa valtavasti. Lavatanssibuumista nuorten keskuudessa on paljon mediassakin ollut esillä. Eilinen lienee ollut shokki, sen uskon. Minulle ruuhka oli tiedossa, olihan ennakkoliput loppuun myyty hetkessä. Portilta sai lippuja, kaikki varmaan pääsi sisään. Itsellä mukava tanssi-ilta kuitenkin 😅😅😅
- Anonyymi
Hyviä tansseja on Komioilla !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyviä tansseja on Komioilla !
Kivaa menomusaa, ja mikä tärkeintä nuoriso on tanssilavoilla!
- Anonyymi
https://www.tanssiin.fi/kesalavoille-yleisoryntays-huhut-lavatanssien-kuolemasta-ovat-liioiteltuja/
Ihan normi Komiat tanssit eli nuorisoa pilvin pimein. Tosin Särkän ilta oli kaunis ja aurinkoinen 🤗 - Anonyymi
Komiat on jo yli vuoden vetänyt lavat täyteen nuorisoa, ei pitäisi olla yllätys jos yhtään seuraa mediaa ym. Turha mieltään on pahoittaa tuollaisesta.
- Anonyymi
Lavatanssibuumi menossa :D Tanssilavat on pelastettu, kiitos Komiat!
- Anonyymi
Vai oli yllätys Komiat tansseissa tuo nuorisohelevetti? No se on tätä päivää 🥳
- Anonyymi
Se on juurikin näin 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Joo, ei muita orkkia kannata vältellä. Komiat on ainoa nuorisomangneetti.
Toki joku Hurma, Taikakuu ja Kaiho vetävät hiukan normia nuorempaa tanssiväkeä. Mutta he ovat tanssimaan tullutta porukkaa kaikki kuitenkin.
Itse en lähde myöskään minnekään missä Komiat soittaa vanhaa tanssimusaansa.- Anonyymi
Paikka vaikuttaa minne menen Komiat tansseihin. Jotkut pienet lavat kuten Pappinen, Tanssikrouvi ja Hämyslava ovat liian pieniä Komioille. Aurassa oli Komiat kolmesti talven aikana ja hyvät tanssit ruuhkasta huolimatta oli siellä. Myös Kapis illat hyviä.
- Anonyymi
Vuoden 2025 alusta sä voit tarkistaa tanssinetin sivuilta todennäköisesti jopa reaaliajassa, miten monta pikalaturia suosikkitanssipaikkas pysäköintialueella on nimittäin niitä tulee yli kymmenentuhatta kapoaletta lisää, koska tanssipaikat joutuu pikalaturoimaan joka viidennen parkkiruutunsa sähköautoja varten. Voi tietysti olla, että lukumäärät perustuu tanssinetissä joissain arvoissa tapauksissa sähköautoilla tanssipaikalla ajelleitten laskelmiin, koska tällaisia pikalaturitietoja saatetaan yrittää pitää tanssiliikesalaisuuksinakin.
- Anonyymi
Tänään nuorisohelevetti Kisarannassa. Varoitus 😁
- Anonyymi
Älä mene tänään Kisarantaan, voipi olla nuorisoa 🥳
- Anonyymi
Kapiksellakin tänään nuorisoa puhuttelevat esiintyjät nimittäin Yölintu ja Kake ❤️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kapiksellakin tänään nuorisoa puhuttelevat esiintyjät nimittäin Yölintu ja Kake ❤️
En ole Kaken tansseissa koskaan käynyt ja Yölintua ei nykyään näe missään joten jätän nytkin väliin. On myös huomenna muuta menoa joten ei väsyneenä reissuun.
Tuskin tuolla nuorisoa on. Ikäloppuja mieluummin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole Kaken tansseissa koskaan käynyt ja Yölintua ei nykyään näe missään joten jätän nytkin väliin. On myös huomenna muuta menoa joten ei väsyneenä reissuun.
Tuskin tuolla nuorisoa on. Ikäloppuja mieluummin.Yölintuhan jää kohta kokonaan tauolle muutamaksi kuukaudeksi https://www.iltalehti.fi/musiikki/a/27496a57-c88a-4ddb-a292-47390f9d540c
- Anonyymi
Ei ole tanssit niinkuin ennen. Enää ei voi huipputanssija esiintyä puolityhjällä lattialla kuten ennen.
- Anonyymi
Hyvin voi ja mahtuu esiintymään kun jättää näiden nuorisoa vetävien bändien keikoille menemättä
- Anonyymi
"Enää ei voi huipputanssija esiintyä puolityhjällä lattialla kuten ennen."
- määrittele huipputanssija, onko se muiden mielipide vaiko tanssijan oma vaiko kisoissa saavutettu menestys?
Turhaa valitusta, melkein jokaisena viikonpäivänä on tansseja, ei ole pakko aina mennä samalle lavalle. Asenneongelma tuntuu olevan monella kitisijällä.
- Anonyymi
"En ole Kaken tansseissa koskaan käynyt ja Yölintua ei nykyään näe missään joten jätän nytkin väliin. On myös huomenna muuta menoa joten ei väsyneenä reissuun.
Tuskin tuolla nuorisoa on. Ikäloppuja mieluummin."
- haloo ei kannata kommentoida kun noin kuutamolla ole Kaken ja Yölinnun faneista.
Kyllä Kake vetää nuorisoa, yllätyin että jopa varttuneiden paikassa Ämyrillä oli niin paljon nuorisoa fanittamassa lavan edessä ja keikan lopuksi ottivat Kaken kanssa yhteiskuvia.
Kyllä nuoriso Kaken tuntee:
https://www.youtube.com/watch?v=C_QEyI-LOjU
Yölinnun keikalla myös runsaasti nuorisoa Särkässä.- Anonyymi
Portion boys on myös kuusikymppisten suosikki ja iskelmäradion lista ykkönen muistaakseni kolmatta viikkoa. Ei tuota kolmikymppiset kuuntele ;)).
- Anonyymi
On yritetty varoittaa :DD
- Anonyymi
Ongelma sekin että on tansseissa "ylimääräistä väkeä".Häiritsevät sisäsiittoisen altakäden pyörittäjien rauhaa.
- Anonyymi
Ylimääräistä väkeä kaljalasit heiluen ja tanssilattialla kaiken lisäksi. Kaikki samassa isät, äidit, paapat, muorit ja lapset sekä lastenlapset.
Ei kiitos, menen mieluummin omiin "bileisiini" missä tanssivat keskimäärin oman ikäiseni. Onneksi osaan jo bändistä + tanssilavasta katsoa missä on mun bileet.
- Anonyymi
Turhaa kitinää, voi sentään kun meni yksi tanssi- ilta pilalle. Tyypillinen tiukkapipoisen kommentti.
- Anonyymi
Älä mee noihin tanzuihin:
https://www.komiat.com/keikat
🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳- Anonyymi
Jep , voipi on nuorisoa liikkeellä.. 😉
- Anonyymi
Kyllä. Tanssiporukka haluaa surumielistä vaikerrusmusiikkia, älkää menkö Komioiden keikalle!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä. Tanssiporukka haluaa surumielistä vaikerrusmusiikkia, älkää menkö Komioiden keikalle!
"Suomi on polvia myöten mollissa
Suomi on tuhansien murheellisten laulujen maa, sillä suurin osa suomalaisista lauluista heijastaa melankoliaa ja suomalaiset tarpovat polvia myöten mollissa. Syynä voidaan pitää suomalaisten mielenlaatua ja luterilaisia perinteitä. Hiukan lohtua on luvassa, sillä mollivire saattaa tulevaisuudessa muuttua iloisempaan suuntaan kansainvälistymisen myötä."
https://yle.fi/a/3-5308391 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä. Tanssiporukka haluaa surumielistä vaikerrusmusiikkia, älkää menkö Komioiden keikalle!
Komiat soittaa sitä vanhaa tanssimusiikkia mitä osaa jokainen tanssibändi ja - solisti jos vain haluaa. Kyllä pitää soittaa myös salsaa, rokkia ja muitakin lattareita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1832334
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1722060Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I442013- 1281700
Ikäero suhteessa
Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia721694Liian paljon hylättyjä ääniä
Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus1971550Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen771271Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni811173Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat
Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P321154- 711103