Kuvitteellinen (tai ei ehkä niinkään) tilanne. Mopoilija ajaa kauhean äänekkäällä mopolla edes takaisin noin 200 metrin suoran pätkää Aholantiellä. Koko ajan edes takaisin.
Pidätkö asiaa kiusaamisena ja sabotointina?
Kyllä
En
Koska olisihan tälläkin pienellä kylällä useampi tie ajaa, että ei tarvis samaan kohtaan palata puolen minuutin välein vaan esimerkiksi 8 minuutin välein.
Kuvitteellinen tilanne
9
542
Vastaukset
- Anonyymi
😂😂
- Anonyymi
Rakentakaa joku suljettu suora missä voi kikkailla niin loppuu ajelu kylänraitilla
- Anonyymi
Kannatan. Ja tätä pitäisi kannattaa kummankin leirin.
- Anonyymi
Ovat sentään vaihtanut aikataulua, että eivät ihan keskellä yötä aja niin nyt valitetaan, että on muuta liikennettä yms. Eikö teille mikään kelpaa
- Anonyymi
Ei kelpaa saman talon edessä ajaminen! Kyllä, parempi ajaa kello 20.30 kuin 23.30, mutta onko liikaa vaadittu, että käyttäisi monipuolisemmin keskustan teitä? Vai onko Verkkotiellä tai Pohjolantiellä tai Kirkkotiellä arvokkaampia korvia?
- Anonyymi
Hommaa korvatulpat tai äänieristä seinät niin ei häiritse
- Anonyymi
Korvatulpat ja äänieristeet pitäisi saada ensin kela-korvauksen piiriin.
- Anonyymi
Tahallista häiriköintiä.
- Anonyymi
Tolosenjoentielle tai Heikkisenjoentielle heitin pitää mennä, ajotaitokin kasvaa siellä, pelkkää asfaltilla ajeleva on lepikossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011621
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581031Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61906
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11790Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t267782Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75727Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61722Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721