Onko Kovalan maja myyty? Sellainen juttu on liikkeellä. Kaupungin johtavat päättäjät ilmoittivat vähän aikaa sitten vakuuttavasti että majaa ei myydä. Onko näihin poliitikoihin luottamista? Menikö kaupunkilaisten hieno ja edullinen ajanvietto-ja kokouspaikka jollekin yksityiselle korruption ja lehmänkauppojen myötä? Tuleeko Kovalaan toinen "kylpylä" mihin tavallisilla kansalaisilla ei ole asiaa?
KOVALAN MAJA
23
792
Vastaukset
- Anonyymi
Tottakai tulee ja myyty on, pysy pois sieltä.
- Anonyymi
Kaupunki niin veloissa, eikä ole varaa ylläpitää sitä
- Anonyymi
Suolahden uimahalliin on saatava rahaa ja tämän kovalan myynti auttaa vähän.
- Anonyymi
Meneekö uimahallin rahat kylpylän pitäjälle?
- Anonyymi
Tuo kaikki on taas valetta.
- Anonyymi
Munkin purija on huomiota vailla
- Anonyymi
Sinne tulee uusi Suolahden kansantalo. Ostivat pois kun saivat halvalla sisäpiirin kautta.
- Anonyymi
Ei kun höpöheinä kasvattamo
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kun höpöheinä kasvattamo
Kylillä tiesivät puhua että kansantalon kesäpaikka tulee siihen.
- Anonyymi
Kaupunki antaa tukia ja avustusta niin on taas lysti olla.
- Anonyymi
Hyvä että näillä käyttäytymis- ja älykkyysvajeisillakin on tämä oma palstansa etteivät ala tungeksimaan normi-ihmisten palstoille!
- Anonyymi
Voi kiitos sinulle "täysijärkiselle"
- Anonyymi
Käytkö itse vain ylilaudalla normaalien palstalla?
- Anonyymi
Pidätkö itseäsi normaalina, vai miksi käyt täällä?
- Anonyymi
Paska puhetta, jos se olisi myyty, niin siitä olisi kyllä tietoa Äänekosken kaupungin sivuilla. Mutta kun pitää jatkuvasti vaan levittää näitä huhuja.
Ja etkö pelkuri uskalla kirjottaa facessa aiheesta. ?
Helppoa huudella nimettömänä !!!- Anonyymi
Ime parsaa kommari!
- Anonyymi
Mitäs sinä sinne olet kirjoittanut aiheesta?
- Anonyymi
Esiinnyt itsekkin täällä nimettömänä, järki hoi, älä vaan jätä🤣🤣
- Anonyymi
Pitäisikö ensin liittyä naamakirjaan.jotta voisi sielläkin juoruta, vastaan itse,, ei ikinä 🤣😅👻
- Anonyymi
Periaate on ettei kovalla myydä, se on vasemmistolaisten elämäntyö ja poliittinen saavutus.
- Anonyymi
Varmistakaa nyt ennen purkamista ettei ole kellaria tai öljyvarastoa maantasaisen kerroksen alla.
- Anonyymi
Ei majaa vuokrata tai myydä saatikka pureta
- Anonyymi
Paaliin vaan ensiksi myydään jollekin liehuletille ja tehdään siihen kahvila-kylpylä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M797419Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044650Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn724570Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584130HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen704107Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333619Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e613015Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty652732Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj391925- 471685