KOVALAN MAJA

Onko Kovalan maja myyty? Sellainen juttu on liikkeellä. Kaupungin johtavat päättäjät ilmoittivat vähän aikaa sitten vakuuttavasti että majaa ei myydä. Onko näihin poliitikoihin luottamista? Menikö kaupunkilaisten hieno ja edullinen ajanvietto-ja kokouspaikka jollekin yksityiselle korruption ja lehmänkauppojen myötä? Tuleeko Kovalaan toinen "kylpylä" mihin tavallisilla kansalaisilla ei ole asiaa?
271041
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Tottakai tulee ja myyty on, pysy pois sieltä.

Äänestä

Kaupunki niin veloissa, eikä ole varaa ylläpitää sitä

Äänestä

Suolahden uimahalliin on saatava rahaa ja tämän kovalan myynti auttaa vähän.

Äänestä
  • Meneekö uimahallin rahat kylpylän pitäjälle?

    Äänestä

Tuo kaikki on taas valetta.

Äänestä
  • Munkin purija on huomiota vailla

    Äänestä

Sinne tulee uusi Suolahden kansantalo. Ostivat pois kun saivat halvalla sisäpiirin kautta.

Äänestä
  • Ei kun höpöheinä kasvattamo

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei kun höpöheinä kasvattamo

    Kylillä tiesivät puhua että kansantalon kesäpaikka tulee siihen.

    Äänestä

Kaupunki antaa tukia ja avustusta niin on taas lysti olla.

Äänestä

Hyvä että näillä käyttäytymis- ja älykkyysvajeisillakin on tämä oma palstansa etteivät ala tungeksimaan normi-ihmisten palstoille!

Äänestä
  • Voi kiitos sinulle "täysijärkiselle"

    Äänestä

  • Käytkö itse vain ylilaudalla normaalien palstalla?

    Äänestä

  • Pidätkö itseäsi normaalina, vai miksi käyt täällä?

    Äänestä

Paska puhetta, jos se olisi myyty, niin siitä olisi kyllä tietoa Äänekosken kaupungin sivuilla. Mutta kun pitää jatkuvasti vaan levittää näitä huhuja.

Ja etkö pelkuri uskalla kirjottaa facessa aiheesta. ?

Helppoa huudella nimettömänä !!!

Äänestä
  • Ime parsaa kommari!

    Äänestä

  • Mitäs sinä sinne olet kirjoittanut aiheesta?

    Äänestä

  • Esiinnyt itsekkin täällä nimettömänä, järki hoi, älä vaan jätä🤣🤣

    Äänestä

  • Pitäisikö ensin liittyä naamakirjaan.jotta voisi sielläkin juoruta, vastaan itse,, ei ikinä 🤣😅👻

    Äänestä

Periaate on ettei kovalla myydä, se on vasemmistolaisten elämäntyö ja poliittinen saavutus.

Äänestä

Varmistakaa nyt ennen purkamista ettei ole kellaria tai öljyvarastoa maantasaisen kerroksen alla.

Äänestä

Ei majaa vuokrata tai myydä saatikka pureta

Äänestä

Paaliin vaan ensiksi myydään jollekin liehuletille ja tehdään siihen kahvila-kylpylä

Äänestä

Se kehittyy, sano kaavottajaeukko

Äänestä

Koska pihviparoni aukeaa ent. mörön puodin paikalle?

1Äänestä
  • Mihin mörönpuodin pitäjä joutui, tuliko konkurssi? (Liian leveä elämä)?

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Mihin mörönpuodin pitäjä joutui, tuliko konkurssi? (Liian leveä elämä)?

    Tarvikekioskilla näyttää olevan töissä, ei kaupunki jatkanut vuokrasopimusta niin joutui lopettamaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko Kovalan maja myyty? Sellainen juttu on liikkeellä. Kaupungin johtavat päättäjät ilmoittivat vähän aikaa sitten vakuuttavasti että majaa ei myydä. Onko näihin poliitikoihin luottamista? Menikö kaupunkilaisten hieno ja edullinen ajanvietto-ja kokouspaikka jollekin yksityiselle korruption ja lehmänkauppojen myötä? Tuleeko Kovalaan toinen "kylpylä" mihin tavallisilla kansalaisilla ei ole asiaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu