Paljon luvattiin, päinvastoin kävi. Kalibrointi mies oli oikeassa. Sittenkin.
Hiljaista on ufo rintamalla, edelleen.
9
495
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkä juttu on niin että jos julkisesti paljastaa ufoasioista yhden tärkeän asian niin tulee heti miljoona asiaa lisää mitkä pitää myös paljastaa.
- Anonyymi
No mikäs niitä sitten estää paljastamasta. Luvattu on mutta mitään ei kuulu. Olisi sitten lupailematta. Totuus kuitenkin on, että eipä siellä muuta ole kuin kärpänen linssissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No mikäs niitä sitten estää paljastamasta. Luvattu on mutta mitään ei kuulu. Olisi sitten lupailematta. Totuus kuitenkin on, että eipä siellä muuta ole kuin kärpänen linssissä.
Mitähän sitten loppujen lopuksi pitäisi paljastaa??!
Jos ei ole tarpeeksi paljastettavaa, tai/jos paljastus antaa enemmän kysymyksiä kuin vastauksia??!
Sitä paitsi Amerikassakin muistaakseni v.2021 myönsivät viralliset tahot, että ufo:t on oikeasti olemassa. Mutta tietääkö kukaan kaikkea heistä varmuudella tai heidän tarkoituksistaan??! Jos ei niin todellakin tieto vaan toisi enemmän kysymyksiä (ja samalla kenties kasvattaisi epävarmuutta)? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitähän sitten loppujen lopuksi pitäisi paljastaa??!
Jos ei ole tarpeeksi paljastettavaa, tai/jos paljastus antaa enemmän kysymyksiä kuin vastauksia??!
Sitä paitsi Amerikassakin muistaakseni v.2021 myönsivät viralliset tahot, että ufo:t on oikeasti olemassa. Mutta tietääkö kukaan kaikkea heistä varmuudella tai heidän tarkoituksistaan??! Jos ei niin todellakin tieto vaan toisi enemmän kysymyksiä (ja samalla kenties kasvattaisi epävarmuutta)?Ufot ovat sielunvihollisen eksytystä, ei niitä oikeasti ole. Ne ovat niitä "pahuuden henkiolentoja taivaan avaruuksissa."
Ette koskaan pysty edes koskettelemaan niitä, ette keskustelemaan niiden kanssa, ette mitenkään muutoinkaan olemaan niiden kanssa missään yhteydessä.
Vain muutamat kylähullut näin väittävät, mutta he ovatkin sielunviholliselle otollista ainesta viemään eksytystä eteenpäin. Ja ne kaikki viralliset "todistukset" ovat sitä samaa eksytystä.
- Anonyymi
Ufo oli siis rintamalla. Oliko ufo tässä kertomuksessa missäpäin rintamaa? Kenen puolella se ufo oli ja millainen aseistus?
- Anonyymi
tää oli hauska 👍
- Anonyymi
Eihän mitään ole enää missään kun koukku on uupunut ja parantolassa uskoaan vahvistamassa joka on saanut pahoja kolauksia.
- Anonyymi
Ufohihhulit ovat välillä elokapinan tie hommissa eli ei aika riitä kaikkeen.
- Anonyymi
ei siis mitään enään.... outoa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 262544
Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo772356Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv662323Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m232030- 841769
En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk71559Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍301378Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä161261- 41103
Se on siinä
Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna32947