Ei vielä korona-aikana olisi uskonut, minkälainen on tanssikesä 2024. Väkeä on ollut kaikissa käydyissäni tanssilavoissa ainakin tarpeeksi, varsinkin järjestäjien kannalta. No, Riutanharju ehkä on ollut poikkeus.
Itse en nyt ole ollut kovin innostunut väenpaljoudesta, kyllä siinä väistellessä ja pujotellessa oma tanssi kärsii, ei siitä mihinkään pääse. Mutta en minä kyllä ole mitään nuorison (alle 25 v) invaasiota ole nähnyt, kyllä nämä ovat olleet muuta sakkia, jos aikaisemmin tanssitaitonsa ( ja hyvän sellaisen) hankkineita.
Taas tuli todennettua, että juhannusaattona ja juhannuspäivänä ei tanzzuille kannata lähteä. Porukassa on liikaa niitä, jotka vaimo on korvasta vetämällä saanut tansseihin ja nämä usein vähempitaitoiset ruuhkauttavat koko homman. Mutta ehkä pitää ensi jussina kokeilla sitä sunnuntaita?
Mutta missä ovat polttariporukat? Ei ole yhtään tullut tansseissa nähtyä. Samoin hääpareja oli Mäntsälän Lavalla vielä alle 10 v sitten jatkoilla aina silloin tällöin.
No ajat ovat muuttuneet. Vieläköhän ruuhkat jatkuvat ensi kesänä?
Ruuhkatanssit lisääntyneet
Anonyymi-ap
3
237
Vastaukset 3
- Anonyymi
On tullut nähtyä polttariporukkakin ja nuorisoinvaasiota. Olet näemmä säästynyt näiltä ja se on ihme ja kumma.
- Anonyymi
Tanssikulttuuri elää uutta kukoistustaan. Väki on palannut lavoille ja nuorten valtavamäärä muissakin kuin Komiat tansseissa on ilahduttavaa.
- Anonyymi
Nostalgia tansseissa oli väkeä yli 1400. Ennätykset paukkui myös Särkän lavalla kun Komiat oli lauteilla, sielläkin kesän ennätysyleisö.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1152403Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371453Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha641995- 106983
- 71962
- 97878
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686