Onko normaalia että vesivahinko urakka valmistui 3kk sitten eikä siitä ole vielläkään lähetetty minulle laskua eikä s-postiin vastata? Vakuutus korvaisi sen mutta eivät jostain syystä halua lähettää laskua minulle
Vesivahingon urakasta ei laskua
Anonyymi-ap
2
169
Vastaukset
- Anonyymi
Ei harvinaista pienten (miäs ja hiace) toimijoiden tapauksessa. Ei kyllä kovin kätsyä kirjanpidon eikä vakuutuskorvausten kanssa, jos lasku muistetaan lähettää vasta 6 kk ... parin vuoden päästä.
- Anonyymi
Ilmoita poliisille, tosi hämärä tapaus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33656SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933579Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283310Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713281Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202156Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251748- 271456
- 321441
- 861335
- 151293