Lasiainen??

Onko kenelläkään tietoa/kokemusta silmässä/silmissä olevista lasiaisista? Onko vaarallista? Miten ne "saa pois"? Miten ko. "tauti" paranee/pahenee? Mistä se johtuu? Milloin kannattaa mennä tutkimuksiin??
22693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei se lasiainen mikään sairaus ole. Sellainen on kaikilla ja ihan kuuluu varustukseen! Lasiaissamentumat taas ovat eri juttu. Ei niitä oikeastaan kai saa pois juuri millään...

Äänestä
  • Kyllä lasiainen tosiaan kuuluu varustukseen, paha jos sitä ei olisi! Itselläni silmä sameni musta-valkoviirujen jälkeen viikko sitten.
    Tänään kävin päivystyksessä ja sieltä silmäpolille, diaknoosi:lasiaisen irtoaminen!
    Nyt en ole varma häviääkö sameus ja kuinka kauan kestää. Tais se lääkäri kertoa mutta en muista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ronny33 kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa/kokemusta silmässä/silmissä olevista lasiaisista? Onko vaarallista? Miten ne "saa pois"? Miten ko. "tauti" paranee/pahenee? Mistä se johtuu? Milloin kannattaa mennä tutkimuksiin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu