HP pöytäkone ja windows. Kun kone menee lepotilaan aloittaa se tylsän äänimerkin lähettämisen. Mistä kohtaa asetuksista tuo poistetaan= Aivan turha ilmiö.
Lepotilan mekkiääni
18
232
Vastaukset
- Anonyymi
Tsekkaa BIOS:in asetuksista kohdasta Power. Siellä voi olla joku asetus päällä, että antaa merkkiäänen lepotilassa.
- Anonyymi
Luuletko et tuolla osaamistasolla käyttäjä tietää mikä on BIOS? Saati tehdä siellä mitään aiheuttamatta sotkua lisää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luuletko et tuolla osaamistasolla käyttäjä tietää mikä on BIOS? Saati tehdä siellä mitään aiheuttamatta sotkua lisää.
K_ olli H_ oitoon
- Anonyymi
Olisko saastunut homopornosivuilla! Tuleeko sinistä savua?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisko saastunut homopornosivuilla! Tuleeko sinistä savua?
Niinkö sulle kävi?
- Anonyymi
Asensin windowsin...
nyt kone turahtelee äänekkäästi, onko normaalia?
- Anonyymi
Opettele lukemaan ja kirjoittamaan, niin selviää ihan itsestään.
- Anonyymi
Otat sen kotelon auki ja kiskot sen kaiuttimen johdon sieltä emolevystä irti, niin ei piipitä enää. Windows virranhallinta-asetuksissa on yksityiskohtaiset lisäasetukset toiminnoille ja niiden ilmaisimille (ääni, lepotilan merrkivalo jne). Myös windowsin äänet asetus auttanee windowsin käynnistyssävelen ja sammutussävelen poistamisessa. En tiedä toimivatko nämä riisutussa starter versiossa.
- Anonyymi
No. Ensinnäkin tuo ääni tulee ulkoisista kaiuttimista, Joten se siitä. Täytyy tsekata nuo virranhallinta-asetukset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No. Ensinnäkin tuo ääni tulee ulkoisista kaiuttimista, Joten se siitä. Täytyy tsekata nuo virranhallinta-asetukset.
Windows on hankala ja vaikea!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Windows on hankala ja vaikea!
Sulluhan on kaikki vaikeaa, jopa syntymäsi oli varmaan... no kysy äitiltäsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sulluhan on kaikki vaikeaa, jopa syntymäsi oli varmaan... no kysy äitiltäsi.
Oletko synnynnäinen vittuilija vihapapparainen.
- Anonyymi
Tietokone Win 11 sekosi päivitysten jälkeen. Apua?
Läppärini toimi vielä aamulla aivan loistavasti. Asensin uusimmat Windows päivitykset jonka jälkeen myös puhdistin laitteen pölystä. Ei olisi ehkä pitänyt tehdä mitään!- Anonyymi
### Windows on hankala ja vaikea!
- Anonyymi
Monien Pokrovskista evakuoivien joukossa on lapsia. Ukrainan rautatieyhtiön lausunnon mukaan yksi evakuoitu, Kateryna, aikoo lähteä kaupungista teini-ikäisen poikansa ja taaperolaisen tyttärensä kanssa.
”Olen asunut täällä 30 vuotta syntymästäni. Voitko kuvitella millaista on elää täällä koko elämäsi ja yhtäkkiä luopua kaikesta?” hän sanoi lausunnossaan.
Vaikka Pokrovskin ja sen ympäristön yhteisöt ovat edelleen tulen alla, Venäjän puolustusministeriö ilmoitti torstaina, että venäläiset joukot ovat miehittäneet Itä-Ukrainalaisen Mezhoven kylän osana jatkuvaa hyökkäystään alueella.
Ministeriö väitti, että Venäjän asevoimien keskustaryhmän yksiköt valtasivat Venäjän laittomasti liittämän Donetskin alueen Mezhoven. Ukrainan armeija ei ole kommentoinut kylän tilannetta.
Ukrainan presidentti Volodymyr Zelensky sanoi keskiviikkona, että Ukrainan joukkoja vahvistetaan itäisellä alueella Venäjän mahdollisen etenemisen torjumiseksi.
Iltapuheessaan Zelenski sanoi: "Etulinja on asemamme, ennen kaikkea Pokrovskin suunta, Donetskin alue. Ymmärrämme vihollisen liikkeet ja vahvistamme itseämme." - Anonyymi
https://postimg.cc/SjW1mKZm
Olisiko tuosta mitään apua? Tosin tuo on vanhemmasta seiskasta otettu kuvakaappaus, joten en oikein tiedä, toimiiko tuo kympissä tai uudemmassa.
On se ainakin suuntaa antava.- Anonyymi
Jos ottaa ohjauspaneelista oikeasta yläreunasta "Suuret kuvakkeet" ja sen jälkeen "Äänet" löytää tuon saman. Sieltä valitsee "Järjestelmän äänet" (tuossa kuvassasi "Muuta järjestelmän ääniä"), josta saa kaikki pimputukset pois. Käyttämällä ohjauspaneelia, niin sama ohje käy 7,8.x,10 ja 11.
Tuo antamasi ohje on toinen tapa tehdä sama juttu. Tosin m$ muuttelee sitä joka versiossa. - Anonyymi
¤¤¤¤ Windows on hankala ja vaikea!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke673414- 1432380
- 931919
- 1711639
- 901523
- 661467
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?761464- 711236
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771160Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351128