Kiina on aloittanut tutkinnan tiettyjen maitopohjaisten EU:sta Kiinaan vietävien maitotuotteiden saamista tuista, kertovat uutistoimistot Reuters ja Bloomberg. Kiina mainitsee Irlannin lisäksi erityisesti Itävallan, Belgian, Kroatian, Tsekin, Suomen, Italian ja Romanian.
Kiina tutkii Suomen maitotukia
5
170
Vastaukset
- Anonyymi
Siinähän tutkivat. Tietystin vertailumielessä kiinalaisten on helppo valittaa Euroopan maitotaloustuista vrt. omat sähköautotehtaidensa tuet, mutta muuten tuo tuotevalinta ei ehkä nyt ihan osu kohdalleen. Euroopassa pärjätään mainiosti ilman kiinalaisia autoja, mutta haluavatko kiinalaiset melamiinivapaita maitotuotteita?
- Anonyymi
Aina tietysti voi kysyä miksi suomalaisen veronmaksajan pitäisi tukea maidon ja maitotuotteiden hintaa Kiinassa, jotta kiinalaiset saavat edullista maitoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aina tietysti voi kysyä miksi suomalaisen veronmaksajan pitäisi tukea maidon ja maitotuotteiden hintaa Kiinassa, jotta kiinalaiset saavat edullista maitoa.
No kysy sitten!
Suomi tarvitsee vientituloja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kysy sitten!
Suomi tarvitsee vientituloja.kahdella maataloustukieurolla yhden euron arvosta raaka-ainetta.
ja eikun vientiin
- Anonyymi
Syytä tutkiakkin.
Eläintuotannon tuet pitää asteittain lopettaa. Jo ilmastopolitiikka edellyttää sitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1604215Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4163196Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142108Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141770Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51168- 741013
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691005Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24921- 54896
- 71869