Todella omituinen valinta jopa oersuilta nostaa tässä maailmantilenteessa kokematon politikko kahden ministerin pallille josita toinen on vielä sisäministeriö.
Persujen eräs äärisiipi on vuosikymmenen aikan yrittänyt järkyttää yhtiskuntarauhaa ja toimia hämminkiä ja hajoitusta harjottaen.
Joka kokoomusesta olisi löytynyt parempia ministereitä sisäministerin pestiin.
Seuraavissa vaalien jälkeen saamme taasen kunnolisia ministereitä kun Kepu nousee hallitusvastuuseen.
Lulu, ihan outolintu
13
520
Vastaukset
- Anonyymi
Kertoo siitä, että persuilla ei ole osaajia eikä tekijöitä. Koko porukka on vain suunsoittajia vailla pätevyyttä mihinkään.
Ja tämä porukka hoitaa meidän asioita. Voi luoja!- Anonyymi
Persut pilaavat Suomen!
- Anonyymi
Aika tietämättömiä Keskustan kannattajat on. Teidän hallitus olon aikana maa ajettiin alas. Syy täysin edellisen hallituksen. Röyhkeää panna omat viat niiden piikkiin jotka joutuvat korjaamaan teidän virheitä. Samoin Hyvinvointi alueet halusitte, nyt teidän ajatuksen takia hyvinvointiin rahoitus ja hoito mennyt päin persettä. On teillä otsaa arvostella muita kun tuhositte Suomea hallituksessa. Teidän hallitus olon aikana otettiin pakolaisia mm. Afganista, sellainen rullatuoli potilas jonka hoito vuodessa maksaa Pietarsaaressa 200 000€ vuodessa, Se kaikki omilta vanhuksilta ja sairailta pois. Vaikka maaseudun ajoitte vaikeuksiin, turkistuotannon, turvetuotannon, olisitte edes vanhukset jättäneet rauhaan kurimuksesta. Sellainen kurittaja on Keskusta. Vaihtaa puolueen nimeä ja henkilöitä. Säästytty Suomen kansan julmalta häpeältä edes hiukkasen.
- Anonyymi
On se kumma kun meidän maakunnan mies Mauri Peltokangas ei tähänkään pestiin kelpaa.
Mauri on hallintovaliokunnan puheenjohtaja ja persujen pitkäaikainen varapuheenjohtaja. Lisäksi ääniä on eduskuntavaaleissa ropissut urakalla. Silti Purran porukka häntä sorsii. Miksi? - Anonyymi
Kannuksestako kyse?
- Anonyymi
Kannuksen ja suomen sisäisestä turvallisuudesta on kysymys.
- Anonyymi
Maurilta puuttuu koulutus ja sivistys. Ei kengänkiillotuskoneiden myyjästä ministeriä tule.
- Anonyymi
Kyllä kannuksen valinnat on yhtä outoja.
- Anonyymi
Avaa vähän.
- Anonyymi
Enempi ihmettelen miksi Keskusta roikottaa näitä vanhoja pieruja. Jooo, joo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enempi ihmettelen miksi Keskusta roikottaa näitä vanhoja pieruja. Jooo, joo.
Totta, ihan tosi nää vanhat pierut vie Kannusta alas. Törmä. Erkki Huuki, Pihlajakangas teidän aika on ohi. Ei teitä enää tarvita. Maailma menee nopeasti eteeenpän, nopeat pysyy mukana. Hieman haitaksi olette.Kannuksen kehitykselle. Teillä ei mitään uusia ideoita enää.
- Anonyymi
Edellisen hallituksen puolueet on osaltani pois äänestettävien puolueitten luettelosta. Kyykytti koronan varjolla kansaa oikein urakalla ja velkaannutti. Pahimmat korona intoilijat on sitä hautaansa asti mutta onneksi osa edes on alkanut näkemään hulluuden mitä aikanaan tapahtu.
- Anonyymi
Minäkin muutan Venäjälle kunhan raja avataan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2757860Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat654557Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2773884SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden522559Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä12027Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31592Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51447- 1061433
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401342Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01321