"Iltalehden tietojen mukaan vakavasti loukkaantuneella puolisolla on kuitenkin rikostaustaa. Nykyisin kolmekymppinen mies tuomittiin viime vuosikymmenen puolella taposta vuosiksi vankeuteen.
Ehdonalaiseen vapauduttuaan hän syyllistyi jälleen rikoksiin. Hänet tuomittiin muun muassa törkeästä kuolemantuottamuksesta.
Enonkosken tapahtumien aikaan mies oli jo suorittanut rangaistuksensa."
- Sama kaveri on taas tehnyt ilmeisen henkirikoksen.
Osaako joku huvikseen laskea montako henkirikosta Suomen laki antaa mahdollisuuden tehdä elinaikanaan.
Montako kertaa sen voi tehdä?
2
303
Vastaukset 2
- Anonyymi
Voihan sitä tappaa samalla kertaa vaikka kymmenen, jolloin tuomitaan kymmenestä taposta, mutta yksittäisten tappojen Suomen ennätys taitaa olla neljä. Ensimmäinen tosin tapahtui alle 15 vuotiaana.
Sarjahukuttajallakin oli kolme erillistä tekoa, tuomio tuli vasta viimeisen jälkeen.- Anonyymi
***** Suomen ennätys taitaa olla neljä***
Suomen ennätys taitaa olla eteläpohjalaisen puukkojunkkari Matti Haapojan nimissä. Varmoja tapauksia oli kolme, mutta väitetään niitä olleen todellisuudessa 22 - 25.
Jos otetaan mukaan sota-aika, niin surullisin lienee Talvisodan Petäjäsaari, missä suomalainen
komppania kaatui viimeiseen mieheen Armeijakunnan komentajan käskystä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791732
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo105705Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207654- 133628
- 51575
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä18549- 37546