Lopetettaisiinko turha kouhottaminen ?

Anonyymi-ap

Suomessa on vallalla perinne jossa maan asioita ei haluta laittaa kuntoon vaan keskitytään politikointiin ja oman edun tavoitteluun. Tuorein tapaus on aluejohtajan omaehtoinen eroaminen, josta on nostettu turha kohu. Asioiden kuntoon laittaminen on toissijaista. Eduskunta se vasta onkin kouhottamisen keskus, kun hallitus yrittää laittaa asioita kuntoon niin toiset haraa vastaan. Mitä jos lopetettaisiin turhista asioista kitiseminen ja laitettaisiin asiat kuntoon.

5

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nykyisin ihmiset ovat sellaisia, että he haluavat meuhkata, kun vähänkin syytä löytyy.

    • Anonyymi

      On varmasti turhaakin ”kouhottamista”. Jokainen väärin kohdeltu tuntee piston sydämmessään - niitä kohtaan, jotka kaikin tavoin yrittävät väärillä ja valheellisilla argumenteilla -päästä omaan päämääräänsä.
      Näitä tapauksia - näyttäisi täällä olevan enemmänkin!
      Meillä jokaisella on oikeutemme kertoa myös näkökulma -omasta kohtelusta se olisi muuten luovutusvoitto näille -jotka harrastavat epärehellistä peliä omien etujensa saavuttamiseksi.

      • Anonyymi

        Onneksi tässä Aluejohtajan eroamisen tapauksessa ei Kainuun puolesta ole tehty mitään vääryyttä. Aluejohtaja ei kestänyt arvostelua, myöhemmin lähti valehtelemaan että hänet aiottiin erottaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onneksi tässä Aluejohtajan eroamisen tapauksessa ei Kainuun puolesta ole tehty mitään vääryyttä. Aluejohtaja ei kestänyt arvostelua, myöhemmin lähti valehtelemaan että hänet aiottiin erottaa.

        Tutkitaan ensin, sitten on tuomionluku


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onneksi tässä Aluejohtajan eroamisen tapauksessa ei Kainuun puolesta ole tehty mitään vääryyttä. Aluejohtaja ei kestänyt arvostelua, myöhemmin lähti valehtelemaan että hänet aiottiin erottaa.

        Kuka tietää totuuden -ei savua ilman tulta. Sivullisten on helppo antaa omia lausuntojaan . Se, mitä kaikkea tapahtuu ja on tapahtunut ei ole todellista tietoa sivullisilla.
        Asiat selviävät aikanaan -vievät oman aikansa, joista tiedotetaan kaikkien luettavaksi kun niiden aika tulee. Olen kuullut- miten voidaan esim.kirjoitella täysin perättömiä valheita omilla allekirjoituksillaan( politiikan) ns.konkarit?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      112
      1771
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      126
      1569
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      76
      1365
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1292
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      127
      1116
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1001
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      998
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      22
      987
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      858
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      783
    Aihe