Hallitus joutuu oikeuteen

Anonyymi-ap

17

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreäsiirtymä on tyhmää jonkun mielestä.
      Kai se niin on sanoi Mykkä selittäessään polttoaineista, pääasia että bensa on halpaa, ei haittaa jos siinä valtio häviää satoja miljoonia ja autoilun sähköistäminen pienentyy.
      Suomi rimpuilee vihreänsiirtymän kanssa vaikka sitä ei enää voi estää. Suomi joutuu maksamaan päästöistään päästökaupassa ostamalla joltain valtiolta jos löytyy myyjä.
      Metsähallitus suuret metsäyhtiöt eivät kohtuullista tuhoamalla luontoarvoja vaikka EU ennallistamisasetus tulee siihen puuttumaan, voisi jättää simpukat rauhaan. Voi että simpukka parka, elettyään kaksisataa vuotta rauhassa joessa kenenkään häiritsemättä tulee metsä urakoitsija talon korkuisella metsäkoneella jyrää joen simpukat. Kai siinä Mykällä selittämistä, hyvä puoli että urakoisija tehtyä muutaman neliö kilometrisen avohakkuun, ei vahingossakaan polttopuuta.
      Valtion säästötoimet ulottuu polttopuihin, eräs kansallispuistossa kulkija kirjoitti " tultuamme metsähallituksen pitämälle taukopaikalle sieltä puuttui polttopuut sai myöhemmin selityksen " meille annettu määräys ylemmältä taholta valtio säästää polttopuissa " tosi kuin vesi.

      Viekää tuhkatkin pesästä niin kuka senkin maksaa.

      Pertikki

    • Anonyymi
      • Silti haluan lukea jonkun sanomalehden ettei maksumuuri häiritse, ei löydy vaihtoehtoa Hesarille, ylen uutiset parasta mitä kansalaiset saa ilmaiseksi.


      • Anonyymi

      • Anonyymi kirjoitti:

        Tässä laajemmin, lue alusta loppuun....

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/2b517b07-f6aa-4f6e-add9-c79fe7dec9cf

        En minäkään aina samaa mieltä toimittajan kanssa, ei toimittajalla ole täysi oma vastuu mitä kirjoittaa, toimittajan tarkoitus riippumattomassa lehdessä voi kirjoittaa ilman ideologiaa. Rydmanin tapaus hyvä esimerkki, jonkun mielestä se tapaus olisi pitänyt pitää salassa, miksi olisi.
        Puolueitten uutisointi esimerkkinä Suomen uutiset siinä näkyy tietty tarkoitus, silti tarkoitettu kaikkien luettavaksi, sama muitten äänenkannattaja julkaisuissa.


    • Anonyymi

      Joo siis kansan suussa ainoa vaihtoehto Suomessa on Maaseudun tulevaisuus, jotta aamu ei mene pilalle röyhkeän Hesarin takia

      Kielitaitoiset voivat katsoa android-televiolla uutisia mak sutta ympäri maailmaa France24 esim. tulee useilla kielillä jne

      Nyt olen muuttanut hesarikäytöstäni lisää, en juuri selaa sitä Prisman lehtihyllystäkään

      https://twitter.com/i/status/1826268705111822464

      Tämä vanha vihan lietsominen yrittäjien mollaamisen lisäksi. Tänään minä perun Hesarin⛔️. @MaasTul on jo tilattu valmiiksi. Jatkossa maistuu aamukahvit paremmalta

    • En nää mitään eroa lehtien röykeydellä, toimittajien kirjoituksiin voi suhtautua varauksella lehdistä riippumatta. Uutiset on uutisia eikä ne miksikään muutu.
      Jos riippuvainen jostain ideologiasta voi ärsyyntyä, onneksi en ole riippuvainen. Kansalaisten mielipide kirjoitukset kolumnit niissä hyviä havaintoja

      Aloitus oli kyllä muuta.

    • Anonyymi

      Hallitus sietäisi vetää oikeuteen monesta muustakin syystä.

    • Anonyymi

      Nykyinen tuhohallitus tekee tuhojaan ihan jokaisella sektorilla.

    • Anonyymi

      Tästäkin ollaan viemässä EU tuomioistuimeen.

      https://yle.fi/a/74-20106821

      Hallitus kaavailee veikkauksen rahapelien avaamista kansainväliselle toiminnalle, silloin suomalaisille tulee mahdollisuus laittaa rahansa maailmalle.
      Bisnestä sanoisi Orpo, sillä tavalla sanoisi Marin.

    • Anonyymi

      Seuraavaksi nostaa raja 15-prosenttiin, sitä valmistellaan jo.
      Seuraavaksi Orpo lopettaisi Alkon ja väkevät kauppoihin. Sitten huumeet markettien hyllylle, hyllyltä löytysi maksullisia naisia.

      Pertikki

    • Anonyymi

      Persuhallituksen toiveuni on "Suomen Pankok".

    • Anonyymi

      Miksi Eu on luotu ?

      " kun seitsemän köyhää menee yhteen, syntyy yksi rikas ".

      Haisee sosiaalidemokratialle !

      Kun Italia häipyy Eu: sta, koko Eurostoliitto kaatuu.

      Miettikää sitä. Meillä ei ole edes omaa rahaa enään.

      • Anonyymi

        Persu toistaa itseään. Ihanko hommaforumista taas kopioit ?


    • Anonyymi

      Yksittäisiä PS ministereitä on myös ollut syytteessä ja joutunut eroamaan.

    • Anonyymi

      Suomi joutuu ostamaan hiilinieluja muilta EU-mailta, ja luvassa on miljardilasku veronmaksajille.
      Ensi vuonna ratkaistaan, kuinka kalliiksi Suomen metsien ja soiden hävittäminen koituu. Suomi ei ole pääsemässä kasvihuonekaasujen vähennystavoitteeseensa.
      On oikein, että hallitus haastetaan oikeuteen.

    • Anonyymi

      Mistä se joutuu seuraavaksi oikeuteen ja mihin oikeuteen ? Haagiin ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      326
      9101
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      83
      5638
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      333
      5160
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      73
      3602
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3042
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      60
      2426
    7. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2382
    8. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2308
    9. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2276
    10. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      2173
    Aihe