Huijaus liike Kalevala Tampere

Anonyymi-ap

Kalevala Tampere älkää ostako mitään. Sain kaikkea muuta kuin tilasin palautus mahdotonta. Meni 2 vk jälkeen hermo maksoin kiinalaisen kangaskasan joiden piti olla sortsit. Oppirahat maksettu

16

3644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama kokemus. Paskalafka joka lähettää google kääntäjällä muutaman asiaa välttelevän viestin, mutta oikeaa tuotetta ei tule. Ihme mulkvisteja joiden mainontaa Suomessa ei rajoiteta, miksi? Onko joku vallanpitäjä mukana huijauksessa?

    • Anonyymi

      Olen samaa mieltä. Yritin löytää osoitteen tähän verkkokauppaan, mutta eihän sitä ollut, eikä heidän sähköpostikaan ollut oikea. Sain kahdet käyttökelvottomat urheiluliivit. Siis palauttaa ei voi. Odotin niitä kuukauden. Jospa olisin nyt oppinut, että huijareita on pilvin pimein.

    • Anonyymi

      Tilasin myös vaatteita kyseistä verkkokaupasta. Vaatteet tuli kyllä liki 2viikon odottamisen jälkeen. Eivät sopinee joten päätin palauttaa vaan eipä onnistunutkaan. Viikon tässä lähettänyt sähköpostia ja yrittänyt saada palautustiedot jotta saisin paketin lähetettyä takaisin. Ei kannata tilata mitään tuolta!!

    • Anonyymi

      Olen odottanut jo kuukauden eikä vielä ole tullut sanotaan vaan että ole kärsivällinen.

    • Anonyymi

      Tosi paskaa tavaraa....ja kusetusta....

    • Anonyymi

      Sama kokemus, palautus ei onnistu ja Klarna karhuaa yhä maksua, vaikka Kalevala Tampere -firman verkkokauppasivu näyttää poistetulta, likkki ohjaa tioiseen verkkokauppaan https://ainoveikko.fi/
      ÄLÄ VAAN TILAA MITÄÄN VERKKOKAUPASTA JOKA VOI OLLA HUIJAUSTA! Mene mieluummin sovittamaan mukavaan vaatekauppaanjos aiot aiot ostaa jotain niin et pety.

      • Anonyymi

        Samat kokemukset. 2 kk olen tapellut ja Klarna päätti asian heidän hyväkseen. Mun piti saada koodi kaupalla 100 %:n hyvitykseen jostain tuotteesta eikä väärää tarvinnut palauttaa. Sitä ennen sanoivat lähettäneensä tilalle oikean ilmaiseksi. Seuraavassa postissa ilmoittivat, että tavara on hukkunut eivätkä voi lähettää uutta, kun ei ole varastossa. Menin katsomaan niin oli 4 kpl.
        Sen jälkeen lupasivat tuon 100 %:n hyvityksen, kun ilmoitin Varastosaldon.
        Kun en koodia ostoa varten saanut, otin asian uudelleen puheeksi Klarnan kanssa ja pääsin keskustelemaan oikean henkilön kanssa.
        Kun ilmoitin, että on huijausliike, toimipaikka Alankomaat ja sen alla on muitakin huijausliikkditä mm yks laukkuja myyvä liike. Sanoivat heti, että taidan voittaa jutun.
        Eilen sain 21 pv lisäaikaa laskulle ja myös kauppa sen 21 pv aikaa. Jollei tee asialle mitään, mitä on luvannut, laittaa Klarna asian oikeuteen.
        Toivottavasti asia ratkeaa.
        Periksi en anna.


    • Anonyymi

      Viestejä kaikkiaan 9 kpl ja nyt sain palutusositteen ao. viestillä.
      Paketin hinta vajaa 70 €, tuoteet arvo 111 €, en taidan nyt luovuttaa!



      Palautusosoite: Yhteyshenkilö: Xu Qingwei
      Osoite: B1, Building A, Building 2, Yingtian Pixel Park
      Alue: Gongshu
      Kaupunki: Hangzhou
      Provinssi: Zhejiang
      Postinumero: 310015
      Maa: Kiina
      Puhelin: 15906672572

      Tärkeät ohjeet:
      Palautuksia eri osoitteeseen ei hyväksytä eikä hyvitetä.
      Ole hyvä ja toimita kuva paketista sekä sen jäljitettävyydestä asiakaspalvelullemme. Huomioithan, että asiakkaat ovat vastuussa palautuskustannuksista, kuten palautuskäytännössämme on mainittu.
      Kun ilmoitat palautettavan paketin arvon, varmista, että se on 5–10 euron välillä. Korkeammalla ilmoitetuilla arvoilla voi olla tulliongelmia, mikä voi johtaa mahdolliseen takavarikointiin. Huomioithan, ettemme voi myöntää hyvityksiä tai lähettää pakettia uudelleen, jos tullimaksuja syntyy.
      Seurantakoodi palautuslähetykselle on pakollinen. Ilman sitä emme voi vahvistaa paketin tilaa ja valitettavasti emme voi käsitellä hyvitystä.

      Vaikka standardikäytäntömme vaatii tuotteen palauttamista Kiinaan, ymmärrämme, että tämä ei välttämättä ole kaikille kätevintä. Siksi haluaisimme ehdottaa, että sinulla on mahdollisuus hyväksyä 20 %hyvitys tuotteen säilyttämistä vastaan. Jos päätät edetä 20 %hyvitysvaihtoehdon kanssa, ilmoita siitä meille, ja käsittelemme sen mielellämme heti.

      Kiitos ymmärryksestäsi, ja odotamme vastaustasi.

      Ystävällisin terveisin,
      Megan

    • Anonyymi

      Todella huijausliike. Et voi palauttaa ja rahat menee kankkulan kaivoon!!!

    • Anonyymi

      HUIJAUSTA!!! ÄLÄ OSTA!!!

    • Anonyymi

      Olen samaa mieltä Kalevala-Tampere verkkokaupasta. Ei kannata tilata mitään. Tuotteet on kaikki kehnoa Kiinalaista piraatti tuotteita. Näyttää sivustolla ihan hyvälle, mutta sen jälkeen tulet varmasti pettymään ja tuotteen joudut maksamaan joka tapauksessa vaikka tekisit mitä.

      • Anonyymi

        Täyttä huijausta. Älkää herrantähden ostako mitään. 50 meni kuin kankkulan kaivoon. vahingosta viisastuneena en ikinä käytä kuin Suomalaisia TUNNETTUJA verkkokauppoja.
        Kalevala Tampere, Aino ja Veikko, täyttä potaskaa. Rahoja ei ikinä saa mistään takaisin


    • Anonyymi

      Vaimo tilas, kuulin, googletin, tämän viestiketjun silmäilyn jälkeen peruttiin tilaus (tunnin sisällä tilauksesta) ja nyt odotellaan että miten käy. 😂

    • Anonyymi

      Ruvetaanko pommittamaan viesteillä ihan koko ajan niin saavat perkeleet tekemistä. Vastataan joka viestiin kysymyksellä 🤣

      • Anonyymi

        SELKEÄ POLIISIASIA!!TÄSTÄ NOUSEE POJAT POLIISIASIA SE ON SAAKETIN VARMA!!!


    • Anonyymi

      liikkeen pitäjä on ilkeän oloinen lappalainen

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      122
      3481
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      128
      2556
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      2106
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      9
      1956
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      24
      1580
    6. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1560
    7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1535
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      29
      994
    9. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      952
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      63
      900
    Aihe