Eikö osaa tilata tavaraa,aina on tavara loppu.
Myymälänhoitaja Tokmannilla
Anonyymi-ap
261414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Luulisi että siellä ei kukaan erikseen tilaa tavaroita, vaan keskusvarastolta tulee tavaraa varastosaldojen mukaan. Varastetut tavarat ei varastosaldossa näy, inventoinnin yhteydessä saldot korjaantuvat (joka varmaankin on kiertävä). Automaatio seuraa menekkiä ja muuttujia ja toimii sen mukaan. Asiaahan en tiedä, oletan vain, että uusien tavaroiden tulo ei riipu myymälän henkilökunnasta.
Mäntsälässä on venäläinen varasto tätä kiinakrääsää ja muumit tehdään Thaimaassa toki ne vie ideat ja työpaikat palkkarahat. Opettele vaan ompelemaan perkaamaan marjat ja kutomaan kankaita ihan itse ei tarvi käytettyä käyttää muiden vanhoja värjättyjä. Aloitatte pitää puolenne täällä. Kova maailma. Junatkin siivoo mohametti kusi haisee.
ainakin maaleja kannetaan ohi kassan jos tuo pitää paikkansa,maalit on aina loppu
Mohametti ja venäläinen huijaa aina ettekö jo opi. Ja hintalappujen poisto onkin vaikeaa LIIMAA laitettu reilusti että koko kupin lautasen pohja on sitä.
Ja hinnat ei täsmää ollenkaan.
Aina kun on ale joku se on heti loppunut. Muka. Niin ei tarvi myydä halpaa mutta saa tyhmät asiakkaat kauppaan. Myyjäkään ei tee mitään käskee asiakkaiden tehdä itse.
pari myyjää on tosi mörököllejä,ei tervehdi ja on muutenkin mykkiä
Juu se iso vihainen aika pois.
Ulkomaalaiset myyjät ei teekään mitään tuijottaa vaan.
Ainakin se iso.A.
Kyä itteeki ketuttais palvella sysmäläisiä juntteja
Tokmannin koko henkilökunta on ystävällistä ja asiansa osaavaa, jos olet eri mieltä niin katso itseäsi peilistä syvälle silmiin ja kysy itseltäsi missä vika?
Juuri näin turhan päivästä kitinää varmaan taas mökkiläisiltä
Onneksi on ohi ja suurin osa näistä turhista ihmisistä onhäipy yt
On suomalainen myyjä kun osaa suomea ymmärtää mitä asiakas kysyy. Mutta nämä muumaalaiset ei ymmärrä mitään mitä puhutaan.
Täytyy olla tavan sysmäläinen rokotejuntti jos luulee että tällä foorumilla mökkiläisiä liikkuu.
Henkilökunta siellä on aina ollut ystävällistä , ja kaikki myyntituotteet ovat nätisti laitettu esille, ja tiedot niistä, ei tarvitse mitään erikseen kysellä kun vaan laittaa ostoskoriin ja maksaa.
Älä sinä myyjä puolustele kauppaasi ja työkavereitasi,käyn usein siellä ja mörököllit ei muutu ja ainakin maalit on loppu
En ole myyjä vaan asiakas. Myyjillä on varmasti hankalaa ja vaikeaa asiakkaat jotka heittäytyvät mörökölleiksi ja ei toivotuksi tulijoiksi ovesta sisään. Jospa vaihdat kauppaa.
Myyjä ja tarjoilija saa palkan asiakkaiden rahoista et nyt pitää myyjien muuttaa tyyliä. Myös Jysk kaupoissa.
Älä viisastele, olet vain asiakas kaupassa, tulet ja menet ostoksesi kanssa , ja sillä siisti, oletko ?
ÄLÄ ÄLÄ jannu tuu tänne yhtään jurisemaan NIIN ,JANNU
Kiitos viestistä. Palataan asiaan. T. Tokmannin chattibotti
Tätä ketjua kun lukee niin ei voi kun todeta että rokotteet rupee toimimaan.Ensivuotta odotellessa.
Älä muuta virka.Pedon merkki toimii.
Tokelle tulossa itsepalvelukassa.