Kunnan isät keskustalaiset tuhlaa rahat taas konsultteihin tuon hankkeen tiimoilta.
Matkailunkehittämishanke
9
843
Vastaukset
- Anonyymi
Onpa yllätys, taas kusetetaan huolella.
- Anonyymi
Nyt on maastopyöräreitit ja kelkkareitit. Rahakkaita turisteja tulee Pirtille ja Laahtaselle ja käyvät pizzalla ja S-marketissa asioimassa. Vielä Leinoselle matkamuistoja myyntiin niin rahantuloa ei voi kuntaan estää.
- Anonyymi
Mutta kelle se raha tulee? Kunta panostaa, mutta kuka saa rahat?
- Anonyymi
https://maaseutuverkosto.fi/hankkeet/ristijarven-matkailun-tulevaisuuden-tiekartta/. Jos vähän jaksaa tutkia nettiä niin eihän siihen ole kunnan rahaa mennyt senttiäkään.
- Anonyymi
Hankkeen tiedot
ELY-keskus
Kainuun ELY-keskus
Toteutuskunta
RISTIJÄRVI
Kokonaisrahoitus
68 786,00 €
Julkinen rahoitus
68 786,00 €
Tukiprosentti:
100,00 %
Ja jos ei jaksa edes lukea kuvausta niin tuossa näkyy tiivistetysti et eu 100 % rahoittama hanke. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hankkeen tiedot
ELY-keskus
Kainuun ELY-keskus
Toteutuskunta
RISTIJÄRVI
Kokonaisrahoitus
68 786,00 €
Julkinen rahoitus
68 786,00 €
Tukiprosentti:
100,00 %
Ja jos ei jaksa edes lukea kuvausta niin tuossa näkyy tiivistetysti et eu 100 % rahoittama hanke.Ilmaista rahaa EU:sta, mieti vähän mistä ne rahat tulee ja kuinka paljon näitä "ilmaisia" hankkeita on.
- Anonyymi
On heikkotasoinen hanke kun ei löydy Ristijärveltä mitään Tripadvisorissa. Jos sitä ei siellä ole, ei turisti löydä. Nähtävyydet ja palvelut heti sinne. Nyt ohjaa naapurikuntiin!
https://www.tripadvisor.com/Tourism-g8791532-Ristijarvi_Kainuu-Vacations.html
Jos kuntapäättäjiin yhteyksiä jollain niin vinkatkaa! - Anonyymi
Suomi on nettomaksaja EU:ssa, saa pienen osan takaisin maksamistaan rahoista. Että sellaista on "EU-rahoitus".
- Anonyymi
Sitähän se on, vaan kun niillä rahoilla voisi tehdä jotain tähdellistäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2043552Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123210Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632499Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92145Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411950Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61868Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721133
- 741120