Mikä vaivaa ihmisiä, kun pitää ampua lasien läpi? Molemmissa tapauksissa oli lähihoitaja kyseessä uhrina. Toiseen ei osunut mutta läheltä piti.
Ikkunoihin ampuminen
Anonyymi-ap
3450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
KS-kirjoitus 25.8.3024
Tätä kirjoitusta lukiessa tulee väistämättä mieleen tapahtuneiden suunnitelmallisuus.
Ikkunoita oli rikottu - kesämökiltä ja nyt OK- talon tapaus reikä ammuttu ikkunaan.
Nimiä ei voi mainita -tutkinnan keskeneräisyyksien vuoksi, mutta erilaisia spekulaatiota ja yks yhteen laskettua matematiikkaa käyttäen - tulee mieleen asiota, joita ei voi julkisesti mainita - edellä mainittujen asioden vuoksi. Tämä on pahempaa kuin häirintä -josta Suutari mainitsee. Myös hän maitsee kateudesta jne.. Tässä on varmastikkin kyse tästä -häikäilemättömiä ja pelottavia keinoja käyttäen yritetään Suutari lannistaa - Ukrainan auttamistyössään. Hän ei lannistu - työ jatkuu edelleen -entistä kovemmalla moodilla. Arvokasta työtä - kuinka moni perhe on saanut avun -jotka ovat hädässä olleita muös täällä Suomessa. Suutarin mukaan jälleen on avustus kuorma lähdössä Ukrainaan -hieno.
Hienoa.
Tässä on joutunut itsekkin lisäämään turvallisuuden vuoksi tehokkaampia toimia, vaikka onkin toiminnassa oleva valvontajärjestelmä jo käytössä. Ihmiset ovat tänä päivänä sairastuneet niin pahasti, lapset 15v. puukottavat toisiaan ja ilkeyttä tekevät.