Baari on auki kesät ja talvet kelien mukaa aamusta iltaan. Sateen sattuessa siirrytyvät sisätiloihin. Nautintoaineiden käyttäjät toimivat malleina kaupunginosan nuorille ja lapsille. Työt kun ei käyttäjiä rasita. Palvelut toimii ja tyhjien palautus lähellä. Jokainen huominen on uusi eilinen.
Vastaukset 12
- Anonyymi
Polliisi kuljettaa asiakkaita välillä kotiovelle. On sekin nähty.
- Anonyymi
Hyvähän se on.
- Anonyymi
Aito ja oikea pussikaljabaari. Outoa on, että viranomaiset eivät puutu asiaan, tai ajan kyseistä puliporukkaa pois ihmisten ja lasten silmistä.
- Anonyymi
Eikö patteriniementiellä oo enää menoa?
- Anonyymi
Katso vihaisesti aina ohimennessäsi....!
- Anonyymi
Ei mitään epäselvää, että eikö kyseessä ole jatkuva julkinen juopottelupaikka. Jos joku sellaisen näkemisestä nauttii, niin ilmeisesti tahtoo porukkaan mukaan..
- Anonyymi
Syksyn ja talven tullen lisää rompetta vai päälle ja persaluset alle. Kyllä alkkikset kestää aameneen asti.
- Anonyymi
Viimeiset juomat tarjotaan auringonlaskun jälkeen. Kauppias varmaan kiittää saaduista osuuksista ja toivottaa nauttijoille onnea seuraavan päivän krapula-aamulle, kun kassat taas juomille aukeaa.
- Anonyymi
Koululapset oppii huonoille elämäntavoille.
- Anonyymi
Kotiolot ratkaisee, ei mikään puistopultsari.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kotiolot ratkaisee, ei mikään puistopultsari.
Kumpa niin olisikin, kun kännykät kädessä kuljetaan päiväkodista saakka.
Elävät puistomallit jää lapsille parhaiten mieleen. Vielä kun vanhemmat litkii niitä saunajuomia.
- Anonyymi
Suomen istuva hallitus harjoitti talvella hyväntekeväisyyttä ja alensi olutpurkin hintoja 3-5 centtiä. Nyt syksyllä alvin korotusten myötä hinnat taas nousevat. On ollut mahtava kesäaika puistokaljapusseilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1001119
- 50932
- 119903
- 145877
- 70677
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40669Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu187627- 33594
- 68574
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47568Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.101568- 80540
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62534- 39509
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35494Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i4483- 45473
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64469Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31466- 42460