Alko aukesi simonkylässä, ilmailulegenda Pasanen on vauhdissa ja wifi toimii, elämä hymyilee.
Tällä kertaa Pasanen toimii naiskauneuden asiantuntijana kuin missikeisari Makunen aikoinaan, jonka käsi kävi tarinan mukaan missien jalkovälissä ja joka hymyili, sai kruunun.
Minun on puututtava kuitenkin tähän, koska omaan suhteellisuudentajun ja oikeudenmukaisuuden. Kympin vaimo on jumalaisen kaunis kasvoiltaan, muusta en tiedä, mutta nukkemaisen kaunis ja symmetrinen. Silmät on sielun peili. Pasasen rouvasta loistaa ilottomuus. Toisessa seurassa se voisi korjautua.
Kasvojen kauneutta tietonkoneetkin mittailee symmetrialla. Koska olen kuullut ikäviä asioita minunkin vaimostani, niin annan vastinetta. Pasasen rouva on ulkonössään 0-10 asteikolla lukemassa 2. Ei vaikuta myöskään älykkäältä, koska on tuon supertollon messissä pysytellyt, mutta kuten epäilty niin kenties väkisin. Kympin vaimo on 7,5 voisi olla enemmän mutta en ole nähnyt kuin kasvot. Vaikuttaa älykkäältä ja ilmeikkäältä.
Omassa vaimossani rakastan mahtavaa tilannetajua ja leikkisää luonnetta. 22 vuotta naimisissa ja sitä ennenkin jo yhdessä ja silti ollaan kuin koululaisia.
Kun se side on muodostunut, sitä ei enää iän tuomat juonteet riko.
Laiffila, Vantaa, töissä aamukuuteen saakka
Raportti tuotantolinjalta.
11
273
Vastaukset
- Anonyymi
Kuten sanoin tämä on vain yksi tapa sukulaismodauksista, joo on pysynyt jo 25 vuotta yhdessä, just just todisteena kattilat, laiffila on täysin turha... yksi kaikkein tai kaikki yhden puolesta.
- Anonyymi
Kattilat... mitkä ihmeen kattilat?
- Anonyymi
Kun se side on muodostunut, sitä ei enää iän tuomat juonteet riko.
Miten mahtoi siteet muodostua Tyttö2010Neitinen99,9%Rakastan sinua myötä ja vastamäessä kahden exänsä kanssa?- Anonyymi
Röh röh Posso Pasanen, eix sullakin ole ainakin yx exä, mix laitto sut vex vex vaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Röh röh Posso Pasanen, eix sullakin ole ainakin yx exä, mix laitto sut vex vex vaan?
Niin ja kerrotko vielä mix sulla on huonot suhteet lapsiisi ja lasten lapsiisi?
> § < - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Röh röh Posso Pasanen, eix sullakin ole ainakin yx exä, mix laitto sut vex vex vaan?
Tiedoksesi Tyttö2010Neitinen99,9% kaikki tietävä, että en ole vieläkään Numbasi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Röh röh Posso Pasanen, eix sullakin ole ainakin yx exä, mix laitto sut vex vex vaan?
Vaihtui 20 vuotta nuorempaan, ex on 7 vuotta minua vanhempi kykyinen 13 vuotta nuorempi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaihtui 20 vuotta nuorempaan, ex on 7 vuotta minua vanhempi kykyinen 13 vuotta nuorempi.
Oliko exäsi siinä perhepotretissa ja poikasikin, missä kaikilla kattilat päässä?
- Anonyymi
Voin vakkuuttaa, minä en ole kirjoittanut, mitään tähän, ja huoritellut, aivan varmasti.
By NumBall Vantaa(kotona nukkumassa) 63v.- Anonyymi
Sinä vakuutat vain huonoa hoitotasapainoa, kattiloinesi.
- Anonyymi
Toveri Saarisen arvostelukyky on ylimaailmallisen surkea. Kaikki kääntyy aina ylösalaisin ja väärinpäin ja takaisin alkuun.
Saattaa myös sanoa jonkun kirjoitusta täysin vääräksi ja virheelliseksi, mutta kopioikin sen täsmälleen saman tekstin omakseen kertoen että asia on näin. Myös edellisen lauseen kumoaminen seuraavalla, kuuluu repertuaariinsa.
Käänteisajattelua kuvastaa esimerkkinä se kun Toveri Saarinen totesi vaimoani haukuessaan että "Onneksi minun vaimollani ei sentään ole perunanenää".
Voi kun olisi saanut olla kärpäsenä katossa kun tuo megaurpo oli koulussa. Se on ollut järkyttävää aikaa opettajille, kun mikään ei uppoa lentokapteenin kaaliin paitsi kaali ja paahtoleipä.
2010
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261760
- 1081250
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381101- 491009
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni55930- 130920
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240888Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?76786Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu56758Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178749