Taiteiden yön ohjelmaa lapsille/perheille?

Anonyymi-ap

Moi! Selailin taiteiden yön ohjelmaa läpi ja siellä oli aika vähän ohjelmaa lapsille ja perheille (tai sitten en vaan löytänyt niitä). Oliko joku muu bongannut jotain mielenkiintoista?

Joissakin kaupungeissa on monesti esimerkiksi kirjastoissa yms. paikoissa lapsille pajoja tai lapsille suunnattuna taide-esityksiä.

15

413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lapset nukkuu yöllä ja tilaisuus on taiteiden yö.

      • Anonyymi

        Lapset ei yleensä nuku esim. klo 18-21 aikoihin…


      • Anonyymi

        Ainakin Turussa/Helsingissä myös perheet huomioitu taiteiden yössä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lapset ei yleensä nuku esim. klo 18-21 aikoihin…

        No teidän lapsilla onkin ad/hd.


    • Anonyymi

      Lapsille ohjelmaa Hämeenlinnan taidemuseossa 17 - 20 ja siitä voi jatkaa tai aloittaa Lasten puutarhasta.

      • Anonyymi

        Miksi tälläinen teennäinen ja hyvä syy ryypätä tapahtuma on levinnyt tännekin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi tälläinen teennäinen ja hyvä syy ryypätä tapahtuma on levinnyt tännekin?

        Miksi minulta kysyt kun en voi tietää? Kysy teennäiseltä se tietää.


      • Anonyymi

        Kiitos! Tätä en ollut huomannut


    • Anonyymi

      Ei hämeenlinnaiset innostu tälläisistä. Menet kohteeseen eikä ketään vaivautunut keskustelu pisteessä ja kaikkia v*****aa.

      • Anonyymi

        Me poikamiehet Rengosta osallistutaan kyllä taiteilijoiden yöjuamiseen oikein kunnolla. Lähdetään jo perjantaina puolilta päivin kun työt ei meitä edelleenkään haittaa


    • Anonyymi

      Mene rautatieasemalle niin mamut järjestää sulle ohjelmaa

      • Anonyymi

        Olen persu en voi mennä mamujen luokse koska en suostu irtisanoutumaan rasismista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen persu en voi mennä mamujen luokse koska en suostu irtisanoutumaan rasismista.

        Voit olla piilorasisti. Sitten kelpaat.


      • Anonyymi

        Puukkohippaset


    • Anonyymi

      Oliko Arxilla jotain? Näistä muutamasta papukaijasta täällä ei tarvitse välittää, valitettavan raskaita, mutta heidän elämänsä karmeaa vasta onkin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      386
      10164
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      95
      6474
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      409
      6200
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      161
      4531
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      3848
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      88
      3424
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3381
    8. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      64
      3206
    9. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      7
      3128
    10. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3092
    Aihe