Moi! Selailin taiteiden yön ohjelmaa läpi ja siellä oli aika vähän ohjelmaa lapsille ja perheille (tai sitten en vaan löytänyt niitä). Oliko joku muu bongannut jotain mielenkiintoista?
Joissakin kaupungeissa on monesti esimerkiksi kirjastoissa yms. paikoissa lapsille pajoja tai lapsille suunnattuna taide-esityksiä.
Taiteiden yön ohjelmaa lapsille/perheille?
15
417
Vastaukset
- Anonyymi
Lapset nukkuu yöllä ja tilaisuus on taiteiden yö.
- Anonyymi
Lapset ei yleensä nuku esim. klo 18-21 aikoihin…
- Anonyymi
Ainakin Turussa/Helsingissä myös perheet huomioitu taiteiden yössä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lapset ei yleensä nuku esim. klo 18-21 aikoihin…
No teidän lapsilla onkin ad/hd.
- Anonyymi
Lapsille ohjelmaa Hämeenlinnan taidemuseossa 17 - 20 ja siitä voi jatkaa tai aloittaa Lasten puutarhasta.
- Anonyymi
Miksi tälläinen teennäinen ja hyvä syy ryypätä tapahtuma on levinnyt tännekin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi tälläinen teennäinen ja hyvä syy ryypätä tapahtuma on levinnyt tännekin?
Miksi minulta kysyt kun en voi tietää? Kysy teennäiseltä se tietää.
- Anonyymi
Kiitos! Tätä en ollut huomannut
- Anonyymi
Ei hämeenlinnaiset innostu tälläisistä. Menet kohteeseen eikä ketään vaivautunut keskustelu pisteessä ja kaikkia v*****aa.
- Anonyymi
Me poikamiehet Rengosta osallistutaan kyllä taiteilijoiden yöjuamiseen oikein kunnolla. Lähdetään jo perjantaina puolilta päivin kun työt ei meitä edelleenkään haittaa
- Anonyymi
Mene rautatieasemalle niin mamut järjestää sulle ohjelmaa
- Anonyymi
Olen persu en voi mennä mamujen luokse koska en suostu irtisanoutumaan rasismista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen persu en voi mennä mamujen luokse koska en suostu irtisanoutumaan rasismista.
Voit olla piilorasisti. Sitten kelpaat.
- Anonyymi
Puukkohippaset
- Anonyymi
Oliko Arxilla jotain? Näistä muutamasta papukaijasta täällä ei tarvitse välittää, valitettavan raskaita, mutta heidän elämänsä karmeaa vasta onkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254925Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504730Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2054671Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184541Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133630Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661627
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill211311- 1841169