Miten saa iPad Mini 6:ssa näytön niin, että sitä voi käyttää normaalisti eri sivuilla?
Useimmilla sivuilla se toimii pääosin normaalisti, mutta toisilla sivuilla, kun vierittää alas päin sivua tai jotain valikkoa, niin vieritys ei toimi hyvin ja alkaa vaihtumaan edes-takaisin koko näytön tilaan ja siitä pois
ja esim Gmailissa (ainakin Safarin kautta käytettynä) ei pysty maalaamaan normaalisti tekstiä kopiointia varten, vaan vaivalloisemmin saa maalattua jonkun yksittäisen sanan ja se maalattu kohta ei pysy paikoillaan, vaan on irrallaan alustasta ja sivulle liikuttaessa ei tapahdu mitään, ylös-alas liikuttaessa taas vierittää alustaa ja maalattu kohta liikkuu sen päällä irrallaan ja pois sen maalatun sanan päältä.
Olen yrittänyt etsiä ohjetta tämän ärsyttävän ominaisuuden poistoon, mutta en tiedä mitä hakusanoja käyttää, että apu löytyy. Isoin harmi omassa käytössä on tuon kopiointi-toiminnon toimimattomuus joillain sivuilla, etenkin Gmailissa.
Miten saa iPad Minissä näytön normaaliksi
Anonyymi-ap
2
188
Vastaukset 2
- Anonyymi
Asenna Gmail App Storesta. Sovelluksessa kopiointi toimii.
Kokeilin eka kertaa gmailia iphonen safarissa, kopiointi ei tosiaankaan toimi oikein. - Anonyymi00003
iiiik...
💩 Moi, Mie oon windows...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll21990Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514833- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560