Teuvo Hakkarainen, Viitasaari, on jälleen nostettu suomalaisen median parrasvaloihin, nyt epäiltynä veririkollisena. Mies lienee valtakunnan kaikkien aikojen suurin verorikollinen, mikäli syyte pitää. Jopa useita kymppitonneja!!!
Verottaja kertoi että maksa pois, niin asia on siinä. Ei kannata maksaa. Antaa median nyt retostaa ihan kuten haluavat, Hakkarainen ei moisista enää piittaa.
Hakkarainen lusimaan?
6
357
Vastaukset
- Anonyymi
Taas pääsee kuin koira veräjästä.Olisipas ollut tavallinen työntekijä.Tiilenpäitä olisi joutunut lukemaan.
- Anonyymi
Hänhän on tavallinen eläkeläinen. Eikä syyttäjä ole vielä päättänyt mitään.
- Anonyymi
Kun epäillään törkeästä verorikoksesta, niin kannattaisi vähän piitata, mutta tyyppi ei toki ole ikinä tullut älystään tunnetuksi.
- Anonyymi
On kuitenkin tehnyt Viitasaarta ja Permoskyliä tunnetuksi. Ei positiivisella tavalla mutta tunnetuksi. Kaupungin kunnia on mennyt mutta maine kasvaa.
- Anonyymi
Muutama kymppitonni, pyh. Jos ei viitsi maksaa, niin saa ilmaisen majoituksen aterioineen pariksi kuukaudeksi. Ei hetkauta maan taloutta suuntaan eikä toiseen.
Kannattaa käydä piruuttaan kaikki oikeusasteet läpi. Pari vuotta ehkä menee.- Anonyymi
No vie se hoitoon, tai ota avioero siitä. Jos ulkomuoto vielä antaa periksi, niin katsele uusi ukko.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674950Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121529
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211421Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91163Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit42977Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 153827
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747