Teuvo Hakkarainen, Viitasaari, on jälleen nostettu suomalaisen median parrasvaloihin, nyt epäiltynä veririkollisena. Mies lienee valtakunnan kaikkien aikojen suurin verorikollinen, mikäli syyte pitää. Jopa useita kymppitonneja!!!
Verottaja kertoi että maksa pois, niin asia on siinä. Ei kannata maksaa. Antaa median nyt retostaa ihan kuten haluavat, Hakkarainen ei moisista enää piittaa.
Hakkarainen lusimaan?
6
325
Vastaukset
- Anonyymi
Taas pääsee kuin koira veräjästä.Olisipas ollut tavallinen työntekijä.Tiilenpäitä olisi joutunut lukemaan.
- Anonyymi
Hänhän on tavallinen eläkeläinen. Eikä syyttäjä ole vielä päättänyt mitään.
- Anonyymi
Kun epäillään törkeästä verorikoksesta, niin kannattaisi vähän piitata, mutta tyyppi ei toki ole ikinä tullut älystään tunnetuksi.
- Anonyymi
On kuitenkin tehnyt Viitasaarta ja Permoskyliä tunnetuksi. Ei positiivisella tavalla mutta tunnetuksi. Kaupungin kunnia on mennyt mutta maine kasvaa.
- Anonyymi
Muutama kymppitonni, pyh. Jos ei viitsi maksaa, niin saa ilmaisen majoituksen aterioineen pariksi kuukaudeksi. Ei hetkauta maan taloutta suuntaan eikä toiseen.
Kannattaa käydä piruuttaan kaikki oikeusasteet läpi. Pari vuotta ehkä menee.- Anonyymi
No vie se hoitoon, tai ota avioero siitä. Jos ulkomuoto vielä antaa periksi, niin katsele uusi ukko.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/11311875Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1474377- 1174092
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24574091- 683666
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint54282820v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.462817Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras202619- 572049
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko191622